МАЛИ локални дерби и фудбалска борба између два београдска брда припала је онима који живе и раде на топчидерској страни. Партизан је на старту плеј-офа Суперлиге лакше него што је можда ико очекивао савладао Чукарички са 3:0 (1:0). Домаћин углавном није личио на себе из већег дела сезоне у којем је изневерио очекивања и највећих ривала и непријатеља, а камоли оних које рачуна у своје.

Црно-бели су до заслуженог вођства стигли у 31. минуту када су Слободан Урошевић и Рикардо Гомеш практично одиграли дупли пас, а репрезентативац Зеленортских острва је прво “бацио” варком тројицу играча на орошену траву, па онда још вештије сместио лопту у доњи десни угао Белићевог гола.

Претходно су гости у 25. минуту пропустили прилику да дођу до вођства јер је Слободан Тедић био непрецизан када је покушао да лобује Владимира Стојковића. Казна је, дакле, стигла после шест минута, па се испоставило да су црно-бели тако крунисали благу теренску иницијативу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Партизан-Чукарички 3:0

Победа је осигурана у 52. минуту када је Горан Закарић из два покушаја искористио лопту “са очима” коју му је послао Данило Пантић, па је пут ка победи био практично отворен, с тим што је Партизан могао и до убедљивијег тријумфа пошто су гости кренули на све или ништа. То “ништа” је потврдио Саша Здјелар голом у 87. минуту после асистенције капитена Саше Илића.

Навијачи Партизана, бар оно најекстремније од њих, данас су пропустили прилику да бодре свој тим. Наравно, ускратили су то задовољство и онима са више толеранције који себе такође називају навијачима. Подсетимо, Дисиплинска комисија је казнила црно-беле због шовинистичких стихова партизановаца приликом последњег гостовања на стадиону Војводине.

Била је ово потпуно другачија слика од оне од пре тачно 53 године када се на овом стадиону играо неки другачији фудбал. На данашњи дан 1966. године Партизан је у првом мечу полифинала Купа шампиона савладао славни Манчестер јунајтед (2:0) и тако отворио врата финала у Бриселу. Ипак, то су била нека времена којима припада лепша прича о фудбалу.

У СРЕДУ СА ПУБЛИКОМ?

ПАРТИЗАН је званично и даље под суспензијом Дисциплинаца ФСС јер капије Хумске 1 званично остају затворене и за меч Купа Србије у среду против нишког Радничког. Остаје само питање да ли ће жалба црно-белих стићи на време на Теразије 35 и да ли ће бити усвојена.

ПАРТИЗАН – ЧУКАРИЧКИ 3:0 (1:0)

СТРЕЦИ: Рикардо Гомеш у 31, Закарић у 52. и Здјелар 87. минуту. Стадион Партизана. Играно без присуства публике. Судија: Новица Анђеловски 5.

ПАРТИЗАН: Стојковић – Н. Милетић 7, Павловић 7, Остојић 7, Урошевић 7 – Здјелар 7,5, Шћекић 7 (од 84. Смиљанић -) – Ивановић 7 (од 63. минута Тошић -), Пантић 7, Закарић 7,5 (од 73. Илић - ) – Рикардо 8.

ЧУКАРИЧКИ: Белић 6,5 – Стевановић 6, Шапић 6, Копитовић 5,5, Богосавац 6 – Доцић 6, Ђорђевић 6 (од 56. Луковић 6) – Овусу 6,5, Стојановић 5,5, Кајевић 5,5 (од 68. Ковач-) – Тедић 5,5 (од 56. Мудрински 5,5).

Играч утакмице: Рикардо Гомеш (Партизан).