Фудбалери Јувентуса нису данас успели да освоје шампионску титулу у Серији А, пошто су на гостовању изгубили од Спала са 1:2, у утакмици 32. кола.

Јувентусу је за освајање осме узастопне шампионске титуле данас био потребан бод против Спала. Црно-бели су повели у 30. минуту голом Мојзеа Кена, а изједначио је Кевин Бонифази у 49. минуту. Победоносни гол постигао је Серђо Флокари у 74. минуту.

То је био други пораз Јувентуса у првенству, у коме има 20 бодова више од Наполија, уз утакмицу више.

Спал је освојио важне бодове у борби за опстанак, после девете првенствене победе заузима 13. место на табели са 35 бодова, седам више од Емполија, који је први испод црте, у зони испадања.

Наредну прилику да освоји титулу Јувентус ће имати следећег викенда на свом терену против Фиорентине.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПЛ: Тотенхем се победом вратио на треће место на табели

Фудбалери Милана победили су Лацио са 1:0.

Стрелац је био Франк Кеси у 79. минуту из пенала.

Српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић играо је целу утакмицу за Лацио.

Милан је поново четврти на табели италијанског првенства са 55 бодова. Лацио је осми са 49.

Рома је претходно на кратко преузела четврто место победом над Удинезеом резултатом 1:0.