Фудбалска репрезентација Србије играла је вечерас у Лисабону нерешено 1:1 против Португала у првој утакмици Групе Б квалификација за Европско првенство.

Србија је повела голом Душана Тадића у седмом минуту из једанаестерца, да би изједначење Португалу донео Данило Переира у 42. сјајним ударцем са око 20 метара.

Португал је трећи на табели Групе Б са два бода, док је Србија четврта с једним бодом из једне утакмице.

19:43 - САСТАВИ

Селектор Србије Младен Крстајић одлучио је да на клупи остави Сергеја Милинковић-Савића.

ПОРТУГАЛИЈА: Руи Патрисио - Жоао Кансело, Пепе, Рубен Дијаз, Рафаел Гереро - Вилијам Карваљо, Данило, Рафа Силва - Роналдо, Дијего Соуза, Бернардо Силва.

СРБИЈА: Дмитровић - Рукавина, Миленковић, Спајић, Младеновић - Максимовић, Гаћиновић - Лазовић, Тадић, Љајић - Митровић.

19:45 - АТМОСФЕРА ПРЕД ПОЧЕТАК МЕЧА У ЛИСАБОНУ

Атмосфера пред почетак меча у Лисабону се полако загрева. Португалија и Србија (плус њене претходнице) иначе су играле девет пута. Пет победа Португалаца, две Србије и два нерешена резултата. Уз гол разлику 16:16. Подсетимо, играли смо у квалификацијама за Еуро 2016. и обе утакмице изгубили са 1:2.

19:56 - ЈУВЕНТУС ПОСЛАО СКАУТЕ У ПОРТУГАЛИЈУ

Није тајна, фудбалери Србије су на цени. Један од оних који стиже са посебним задатком је спортски директор Јувентуса Фабио Паратићи. Он има задатак да испрати игру Николе Миленковића и Сергеја Милинковић Савића. Оба играча су већ дуго на мети црно-белих, а и поред тога што се чинило да су одустали од њиховог довођења, сада је јасно да клуб из Торина још увек у плану има наша два репрезентативца.

20:02 - КРСТАЈИЋ НА МУКАМА ЗБОГ ПОВРЕДА

Познато је од раније да је Младен Крстајић "једва скрпио" тим за гостовање Португалу због повреда великог броја играча, док су се неки и опоравили и биће спремни за меч. Тако не можемо да рачунамо на Немању Матића, Александра Коларова, Александра Пријовића, Љубомира Фејсу и Филипа Костића, док су "зелено светло" добили Душан Тадић и Александар Митровићкоји су изабрани у стартних 11.

20:22 - МЛАДЕНОВИЋ ПОВРАТНИК У РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ

Филип Младеновићје последњу утакмицу у дресу Србије одиграо 2016. године. Био је то пријатељски дуел са Украјином (0:2). Када су у питању такмичарске, још у квалификацијама против Републике Ирске (2:2) 2016. године.

20:44 - МИТРОВИЋ ПРЕСКАЧЕ ЏАЈИЋА

Александар Митровић је постигао 23 гола у дресу репрезентације Србије до сада и заузима 12. место на вечној листи, дели га са Драганом Џајићем. Уколико вечерас постигне погодак, прескочиће легендарног аса Црвене звезде.

20:46 - ПОЧЕО МЕЧ У ЛИСАБОНУ

Почео је меч у Лисабону. Португалци су од старта кренули да нападају ка голу Србије, што је било и за очекивати после ремија са Украјином на отварању квалификација за Европско првенство.

20:55 - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ПОРТУГАЛИЈУ

Каква шанса за Португалијуодмах на старту меча. Послао је сјајан центаршут са десне стране Кансело, лоше је реаговао Рукавина и "уштоповао" је лопту за Соузу на пет метара, спетљали су се ту Спајић и Миленковић и нису успели добро да избаце лопту, до ње је дошао Карваљо и промашио цео гол.

20:57 - ТАДИЋ СА БЕЛЕ ТАЧКЕ ЗА ПРЕДНОСТ СРБИЈЕ

ГООООЛПосле почетног притиска Португалије, селекција Србије је успела да се опорави, извела је фантастичан контранапад, Љајић је дивно упослио Гаћиновића, који је први стигао до лопте у шеснаестерцу, после чега га је оборио Патрисио. После кратких консултација, арбитри су одлучили да досуде једанаестерац, а капитен Душан Тадић је рутински послао лопту у леви део гола домаће екипе.

20:58 - ДМИТРОВИЋ БРАНИ УДАРАЦ РОНАЛДА

Дмитровић! Сјајна одбрана српског голмана после ударца Кристијана Роналда са 17 метара у деветом минуту. Пантерска реакција Дмитровића, који је скренуо лопту у корнер. Португалци жестоко нападају.

21:05 - ДМИТРОВИЋ ЧИНИ ЧУДА

Друга изванредна интервенција нашег голмана који чува за сада Србију. Одбрана је поново заспала, лопта се "рикошетирала" у ноге Португалцима, шутирао је Рафа Силва, а Дмитровић је врховима прстију сачувао мрежу.

21:12 - ПОВРЕДА ГАЋИНОВИЋА, НА ТЕРЕНУ РАДОЊИЋ

Фудбалер Ајнтрахта Мијат Гаћиновићје после изнуђеног пенала осетио бол, па је затражио измену. Селектор Крстајић је у игру убацио Немању Радоњића.

21:16 - ПОРТУГАЛЦИ ТРАЖЕ ПЕНАЛ

Велика шанса за Португалију! Роналдо је био на петерцу, тукао из окрета, али га је клизећим стартом изблокирао Миленковић! Почели су Португалци и да падају, да траеже пенал, Марчињак за сада одолева том притиску.

21:21 - РОНАЛДО НАПУСТИО ТЕРЕН

Велики хендикеп за Португаце. Повреда Роналда у 29. минуту. Кристијано Рје пробао да истрчи по левој страни уз аут-линију, али чим је застао то је значило само једно. Осетио је бол у задњој ложи и одмах затражио лекарску интервенцију. Пици мења Роналда.

21:32 - БОМБА ДАНИЛА - 1:1 У ЛИСАБОНУ

ГООООООЛ! Страшан гол Данилау 42. минуту, ово ни дваголмана не би одбранила! Узео је лопту на центру, пустили су га да дође до 25 метара од гола Србије, одакле је послао страшан пројектил, који се од пречке одбио у мрежу - 1:1.

21:35 - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА СРБИЈУ

Могла је Србија пред крај првог полувремена опет до предности. Тадић је имао лепу прилику. Био је то одличан центаршут Радоњића с десне стране, добио је Митровић дуел и спустио лопту Тадићу, али лоше шутира наша "десетка". Иде лопта преко гола.

21:39 - ПОЛУВРЕМЕ

Готово је прво полувреме! Сјајна утакмица у Лисабону - 1:1. Португалци опаснији, имао је више шанси, али је Србија дуго водила, имала такође прилике и да повећа вођство и да поново дође до предности. Биће ватре у наставку!

21:52 - СТАРТУЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Кренуло је друго полувреме у Лисабону, Тадић је на терену и није повређен после старта Пепеа што је и те како добра вест за навијаче Србије. Лазовић је имао прилику у 49. минуту, али брани голман Португалије.

22:04 - ЉАЈИЋ ЛОШЕ ШУТИРА ИЗ ОДЛИЧНЕ ПОЗИЦИЈЕ

Нова велика прилика за Србију у 56. минуту! Адем Љајић је потпуно сам шутирао са 13-14 метара од гола Португалије, никог није било око њега после паса Лазовића, али је лопта завршила преко гола.

22:16 - МИРАН ПЕРИОД МЕЧА

Србија покушава да одигра на Митровића који би потом спустио лопту неком од офанзивних играча, док Португал стрпљиво игра и вреба центаршут за Андреа Силву, али одлично скачу наши штопери поред њега.

22:17 - СРЕЋА НА СТРАНИ СРБИЈЕ

Срећа на страни Србије. Бернардо Силва је на левој страни заломио нашу одбрану, послао лопту у казнени простор, тамо су се Португалци испромашивали и једва смо спасили живу главу. На другој страни Тадић баца на под Карваља и Данила и шутира поред гола.

22:23 - ПЕНАЛ - НИЈЕ ПЕНАЛ, КОМИЧНА СИТУАЦИЈА У ЛИСАБОНУ

Каква срећа за Србијуу 72. минуту! Антонио Рукавина је играо руком у шеснаестерцу, судија је прво показао да је пенал, али је после консултације са помоћним судијом променио одлукуи досудио офсајд

22:30 - ВЕЛИКА БОРБА, СРБИЈА ЧУВА БОД

Нервозна је Србија у овом тренутку, сада се Урош Спајић залеће и фаулира А. Силву у опасној зони и то за жути картон. Одлична одбрана Марка Дмитровића после шута Рафаела Гереира, другу утакмицу заредом бриљира наш голман.

22:35 - СГИГАО ЈЕ УМОР ИГРАЧЕ У ЛИСАБОНУ

Пет минута надокнаде и још једна шанса за Португалију, али Гереро је непрецизан. Уморни су наши момци, али и Португалци.

22:36 - КРАЈ

Крај меча. Велики реми Србије 1:1. Бод, који више значи на психичком смислу за наставак квалификација. Руку на срце Португалци су били бољи, али и наши момци су пружили одличну партију.