Фудбалска репрезентација Португала одиграла је вечерас у Лисабону нерешено 0:0 против Украјине, у првом колу Групе Б у квалификацијама за Европско првенство 2020. године.

Португал је нападао, имао шансе преко Кристијана Роналда, Пепеа и Андреа Силве, али је голман Андриј Пјатов успео да сачува своју мрежу, па је европски првак квалификације почео освајањем једног бода на домаћем терену.

Репрезентација Србије се такмичи у Групи Б, а у првом колу је била слободна. Екипа Младена Крстајића ће у понедељак почети такмичење утакмицом у Лисабону против Португала.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: “ОРЛОВИ” СЕ У ЛИСАБОНУ СПРЕМАЈУ ЗА ДУЕЛ ПРОТИВ ПОРТУГАЛИЈЕ: Крстајића у Немачкој одушевила жеља

У другој вечерашњој утакмици у тој групи, Луксембург је као домаћин победио Литванију са 2:1 и први је на табели. Литванија је повела у 14. минуту голом Федора Черниха, а домаћи су изједначили у 45. минуту голом Леандра Бареира. Победу Луксембургу донео је Жерсон Родригес голом у 55. минуту.

Луксембург ће у другом колу играти на свом терену против Украјине.

Светски шампион репрезентација Француске квалификације је почела победом од 4:1 против Молдавије у Кишињеву, у Групи Х. Француска је повела у 24. минуту голом Гризмана, а три минута касније предност је удвостручио Рафаел Варан. Трећи гол постигао је Оливије Жиру у 36. минуту, а затим је стрелац био Килијан Мбапе у 86.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "ЧЕТВОРКА" ЗА 56. РОЂЕНДАН: Селектор Холандије Куман добио најлепши поклон од играча

Једини гол за домаћи тим постигао је Владимир Амброс у 89. минуту.

У осталим утакмицама у Групи Х, Исланд је као гост победио Андору са 2:0, док је Турска у Скадру истим резултатом победила Албанију.

У другом колу у понедељак, Француска ће дочекати Исланд, а Молдавија ће гостовати у Турској.

Енглеска је на Вемблију победила Чешку са 5:0, у првом колу Групе А.

Троструки стрелац био је Рахим Стерлинг, а голове је постигао у 24, 62. и 68. минуту. Гол је постигао и капитен Хари Кејн, у другом минуту надокнаде првог полувремена из пенала, а коначан резултат поставио је Томаш Калас аутоголом у 84. минуту.

Раније данас, у истој групи, Бугарска и Црна Гора одиграле су у Софији 1:1.

У другом колу у понедељак, Енглеска ће играти у гостима против Црне Горе, а Бугарска против Косова.