Могло би се рећи да је фудбалска репрезентација Србије положила последњи тест пред пут у Лисабон и дуел са Португалијом у квалификацијама за Европско првенство.

"Орлови" су одиграли нерешено у пријатељском, али врло узбудљивом мечу против селекције Немачке - 1:1.

Наша селекција је повела голом Луке Јовића у 12. минуту, а Леон Горецка је поравнао резултат у 69.

Велики број шанси, бравуре Дмитровића, Нојера и Тер Штегена, али и немиле сцене обележили су меч у Волфсбургу. На крају ипак без победника у сусрету подмлађене Немачке и "десетковане" Србије, која је због бројних повреда наступила у знатно измењеном саставу.

НЕМАЧKА (4-2-3-1): Нојер - Kлостерман, Та, Зуле, Халстенберг - Kимих, Гундоган - Брант, Хаверц, Сане - Вернер.
Kлупа: Тер Штеген, Трап, М. Егештајн, Гинтер, Горецка, Kерер, Kрос, Ројс, Ридигер, Шулц, Штарк.

СРБИЈА (4-1-4-1): Дмитровић - Рукавина, Спајић, Миленковић, Богосавац - Максимовић - Лазовић, Милинковић Савић, Гаћиновић, Љајић - Јовић.
Kлупа: Рајковић, Васлијевић, Јовичић, Лукић, Милетић, Митровић, Павков, Радоњић, Вељковић, Живковић.

Сва дешавања са меча можете пратити уживо на сајту "Новости".

20:46 - МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО

Са центра су са лоптом кренули домаћи фудбалери и није им дуго требало да уђу у казнени простор “орлова”. После грешке Богосавца лопта је дошла до Клостермана, али је он шутирао поред гола. Већ у трећем минуту – нова шанса за “панцере”! Хаверц је шутирао директно у Дмитровића.

20:53 - НЕМЦИ ПУНОМ ПАРОМ НАПАДАЈУ ГОЛ ДМИТРОВИЋА

Посед лопте је у уводним минутима убедљиво на страни домаће селекције, која је већ упутила два шута на гол Дмитровића.

Подмлађени и знатно измењени састав за који се определио Јоаким Лев за сада потпуно контролише игру. Србија је још увек без праве шансе.

20:57 - ЈОВИЋ "МАТИРАО" ДОМАЋИНА

Дуго је репрезентација Србије чекала на прву праву шансу. Љајић је пробио одбрану "панцера" по десној страни и изборио корнер, а после прекида у шеснаестерцу Немачке најбоље се снашао Лука Јовић, који је главом "матирао" Мануела Нојера.

Фудбалер Ајнтрахта је вечерас уписао тек свој четврти наступ за национални тим, а први пут је стартер. Само 12 минута требало му је да постигне гол.

21:06 - "ОРЛОВИ" ПРЕКИНУЛИ ОФАНЗИВУ "ПАНЦЕРА"

Као да је гол Луке Јовића шокирао Немце, офанзивна игра домаћег тима одједном је стала. Дуго су "панцери" покушавали да поново наметну свој ритам, али нису могли до праве шансе све до 22. минута.

Максимовић је изгубио лопту пред својим казненим простором и оставио превише простора Вернеру, који је упутио снажан шут ка нашем голу, али се Дмитровић нашао на правом месту.

21:12 - НОВА ШАНСА ЗА ЈОВИЋА

Могао је Јовић да дуплира вођство Србије у 25. минуту. Лазовић му је асистирао после соло продора и брзе контре, али је шут српског нападача изблокиран у последњи час.

Немци су поново у офанзиви. Лопта се креће уз ивицу казненог простора "орлова" и тражи се шанса за Санеа.

21:21 - НЕМЦИ ДОМИНАНТНИ У ПОСЕДУ

Баш као у уводним минутима утакмице, Немци су поново доминантни у поседу, држе лопту у ногама и контролишу ток меча, иако Србија води.

Нојер је беспослен, док се пред голом Дмитровића десило много узбуђења.

Најбољу шансу у првом полувремену Немци су имали у 37. минуту, када је шутирао Вернер. После грешке Љајића лопта је дошла до најистуренијег играча у постави Јоакима Лева. Шутирао је директно на гол, а Дмитровић је уз много среће лопту послао у корнер.

21:26 - ВЕЛИКИ ПРОМАШАЈ ЉАЈИЋА

Нову шансу за нашу селекцију у 40. минуту игре није искористио Љајић. Остао је сам пред голом Нојера, добио лопту, али је шутирао високо изнад пречке.

21:31 - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Одмах по истеку 45. минута игре, судија Маден је одсвирао крај првог полувремена. Није било потребе за било каквом надокнадом, па тимови одлазе на кратак одмор при резултату 1:0 у корист Србије.

21:49 - ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Главни арбитар је дао знак за почетак другог полувремена. Јоаким Лев је направио две измене у постави свог тима. Тер Штеген је на голу заменио Нојера, док је гласним овацијама испраћен улазак Ројса у игру. На клупу је отишао Хаверц.

21:57 - УЗБУДЉИВО НА СТАРТУ ДРУГОГ ДЕЛА ИГРЕ

Не штеде се ни “орлови” ни “панцери” на старту другог полувремена. Узбудљив меч гледају љубитељи фудбала у Волфсбургу.

Одличну шансу имао је Ројс, потом на другој страни Лазовић, али још увек нема гола у наставку.

22:03 - САНЕ И РОЈС ОПАСНИ ПО ГОЛ ДМИТРОВИЋА

У 56. минуту Лев је направио нову измену. Горецка је на терену уместо Бранта, а Немци су поново у великом налету.

Одличну прилику имао је Сане у 57. минуту, дриблао је у казненом простору "орлова", али су га Рукавина и Спајић одлично сачували и старт на лопту је био чист.

22:06 - РАДОЊИЋ И ЛУКИЋ У ИГРИ

Селектор Србије Младен Крстајић направио је своје прве промене у постави. Радоњић је заменио Гаћиновића, док је уместо Милинковић-Савића у игру ушао Лукић.

22:10 - НЕВЕРОВАТАН ПОТЕЗ МАКСИМОВИЋА

Велики притисак врше Немци на задњу линију нашег тима, а то им је донело нову шансу за гол, најбољу у досадашњем току меча.

Сане је у 65. минуту програо Гундогана, а Митровић је лако “испао”. Сви су већ видели лопту у мрежи, али је Максимовић уклизао и извукао је са гол линије.

22:12 - ГОРЕЦКА ПОРАВНАО РЕЗУЛТАТ

Исплатила се Немцима иницијатива у 69. минуту. Ројс је проиграо Горецку, а овај ефектним поготком поравнао резултат.

На тај начин кажњена је нова грешка "орлова" и поклоњена лопта ривалу.

22:19 - ДЕБИТАНТ ПАВКОВ НА ТЕРЕНУ

Селектор Младен Крстајић одлучио је да одмори неколико играча за меч са Португалијом. Најпре је Павков заменио Јовића, а нешто касније Живковић и Митровић су се нашли на терену уместо Лазовића и Богосавца.

22:28 - "ПАНЦЕРИ" ПРЕТЕ ИЗ ПРЕКИДА

Два слободна ударца, па корнер! Три одличне шансе, али ниједна искоришћена од стране Немаца. Ближи се крај сусрета, а у 88. минуту Јовичић је добио прилику уместо Максимовића.

22:32 - ПОВРЕДА КЛОСТЕРМАНА

Сам финиш утакмице обележила је повреда Клостермана. Није могао да настави меч, напустио је терен и затражио измену. На терен је ушао Керер.

22:33 - ЧЕТИРИ МИНУТА НАДОКНАДЕ У ВОЛФСБУРГУ, НЕМИЛЕ СЦЕНЕ У ФИНИШУ

Још четири минута трајаће пријатељски сусрет Немачке и Србије. Сам финиш обележиле су немиле сцене и сукоб Санеа и Јовичића. Српски репрезентативац је са обе руке вукао за дрес свог противника, а на крају су ушли у вербални сукоб.

22:36 - ДИРЕКТАН ЦРВЕНИ КАРТОН ЗА ПАВКОВА

Играо се 94. минут када је Павков неопрезно стартовао над Санеом и нагазио га директно на зглоб. Сане је морао да напусти терен, дуго је лежао на земљи, а заменио га је Шулц.

22:39 - КРАЈ УТАКМИЦЕ

По истеку судијске надокнаде, завршен је пријатељски сусрет Немачке и Србије. Резултат је 1:1, а својим головима вече су обележили Лука Јовић и Леон Горецка.