Стигла је још једна потврда феноменалне форме Луке Јовића. Српски нападач је одвео Ајнтрахт у четвртфинале. У Милану је у шесто мминуту матирао Хандановича и донео тријумф свом тиму против Интера. Када су остали српски играчи у питању, Мијат Гаћиновић је замењен у 72. минуту, док је Филип Костић одиграо цео меч као и Јовић.

Арсенал је надокнадио велики заостатак и захваљујући Обамејангу, који је два пута затресао мрежу и асистирао Мејтланд-Најлсу, донео „тобџијама“ победу и пролаз против Рена (3:0).

Виљареал је у Шпанији био бољи од Зенита (2:1). Бранислав Ивановић је постигао почасни погодак за госте у судијско надокнади.

Бенфика је после продужетака избацила Динамо Загреб – 3:0. Јонас је прво у 46. минуту заменио Андрију Живковића да би у 71. постигао погодак који је значио и да ће се играти додатних 30 минута. Тамо је прво Феро у 94. минуту погодио, да би после два узастопна жута картона Стојановићу која су значила и раније туширање, Грималдо на друго страни погодио и тако решио питање победника.

Права лудница је виђена у Прагу. После 90 минута борбе је на семафору стајало Славија-Севиља 2:2. Васкез је затим у наставку, у 98. минуту погодио и то је био резултат који је значио да домаћин мора да постигне два гола да би прошли даље. Управо се то и десило. Ван Бурен је у 102. минуту изједначио, да би Траоре у 119. донео ерупцију пред више од 19.000 људи на трибинама.

Фудбалери Челсија пласирали су се вечерас у четвртфинале Лиге Европа, а пласман у наредну фазу обезбедили су Наполи и Валенсија.

Челси је вечерас на гостовању у Кијеву у реванш утакмици осмине финала победио Динамо са 5:0, те тако укупним резултатом 8:0 изборио пласман у четвртфинале Лиге
Европа.

"Плавци" су у Кијеву славили головима Оливијеа Жируа у петом, 33. и 59. минуту, Маркоса Алонса у првом минуту судијске надокнаде времена првог полувремена и Калума Хадсона-Одоија у 78.

Наполи је на гостовању против Салцбурга био у предности, али је на крају изгубио са 3:1,

Италијански тим је и поред пораза изборио пласман у четвртфинале, пошто је прошлог четвртка на свом терену славио са 3:0, те се укупним резултатом 4:3 домогао наредне фазе.

Водећи гол за "наполитанце" постигао је Аркадијуш Милик у 14. минуту, да би преокрет Салцбургу донели Мунас Дабур у 25, Фредрик Фулдбрансдсен у 65. и Кристоф Лајтгеб у 92.

Валенсија је била надомак елиминације, али је ипак у судијској надокнади времена успела да додје до изједначења и коначнох исхода од 1:1 против Краснодара. У првој утакмици пре недељу дана Валенсија је победила са 2:1.

Краснодар је повео голом Магомед-Шапи Сулејманов у 85. минуту, да би у трећем минуту судијске надокнаде времена велико славље шпанској екипи донео Гонсало Гуедеш.

Жреб Лиге Европа за утакмице четвртфинала, полуфинала и финала одржаће се у петак од 13.00 у Ниону. На њему ће се наћи - Челси, Валенсија, Наполи, Арсенал, Бенфика, Ајнтрахт, Славија Праг и Виљареал.