Фудбалери Вождовца савладали су вечерас Партизан са 1:0 (0:0), у утакмици 26. кола Суперлиге Србије.

Црно-бели су доживели други узастопни пораз минималним резултатом, након дуела против Радничког из Ниша, а стрелац јединог гола био је Драгољуб Срнић у 60. минуту, после велике грешке Бојана Остојића.

Партизан сада зоастаје 14 бодова за другопласираним Нишлијама и чак 21 бод за Црвеном звездом.

16:42 - САСТАВИ

Стадион: Вождовца. Судије: Марко Момчиловић, Милован Ристић, Драган Богићевић.

ВОЖДОВАЦ:  Илић –Ћирковић, Матовић, Јовановић, Микић – Павловић, Срнић – Трујић, Луковић, Арсић - Ступаревић.

ПАРТИЗАН: Кљајић – Вулићевић, Н. Р. Милетић, Павловић, Шеховић – Закарић, Здјелар, Шћекић, Косовић -  Николић, Рикардо.

17:00 - НЕМАЊА Р. МИЛЕТИЋ ОТПАО У ПОСЛЕДЊОЈ СЕКУНДИ

Немања Р. Милетићне игра због проблема са леђима. Неколико дана је био по терапијама, али је после Радничког поново осетио болове. Данас је истрчао на загревање, али је тада ипак проценио да не може да издржи, па ћемо уместо њега гледати Остојића.

17:10 - ВОЖДОВАЦ ПРЕТИ У 1. МИНУТУ

Већ у првом минуту Вождовац је имао шансу. Извео је први корнер, после којег је опасност отклонио Страхиња Павловић. Извели су "змајеви" и други ударац из углава, али после њега није било опасности по Филипа Кљајића. Владимир Стојковић не брани због бола у колену.

17:16 - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЛУКОВИЋА

Какву прилику је имао Вождовац у 12. минуту! Андрија Луковић је изашао сам испред голмана Партизана, шутирао је право у голмана црно-белих који је ногама зауставио ударац и спречио сигуран погодак.

17:25 - ВАРНИЦЕ ИЗМЕЂУ ЛУКОВИЋА И НИКОЛИЋА

Мало варница на терену, Луковић и Николићсу разменили неколико оштрих речи, саиграчи смирују. Николић ван терена врло миран , на терену уме да буде пргав. Руком је сада у дуелу замахнуо ка Луковићу. Није се то допало играчу Вождовца.

17:34 - ПРВИ ШУТ ПАРТИЗАНА

Прошло је више од половине првог полувремена када су фудбалери Партизана упутили први ударац ка голу "змајева". До 25. минута руке голмана Илића биле су незагрејане. Шут је са 16 метара упутио Горан Закарић, али је лопта ишла право у чувара мреже домаћина.

17:42 - ПАВЛОВИЋ ПРОМАШИО ЗИЦЕР

Велика прилика за Партизану 33. минуту. Одличан центаршут у петерац, Павловић је одлично скочио и шутирао главом, али је замало био непрецизан. Најбоља прилика за Партизан у првом полувремену.

17:48 - ПОЛУВРЕМЕ

Вождовац је био бољи ривал у првом делу првог полувремена, Партизану је припао други део, али ипак на крају се на полувреме одлази са 0:0.

18:11 - ТРУЈИЋ НЕПРЕЦИЗАН

Вождовац је из првог озбиљнијег напада у другом полувремену припретио. Никола Трујић је шутирао са 16 метара, лопта је завршила непосредно крај леве стативе, умало да домаћин дође допредности.

18:20 - ОПЕТ ВОЖДОВАЦ

Још једна прилика за "змајеве" и опет Трујић. Сада је имао далеко неповољнију позицију, шутирао је у ближи угао по земљи, али је Кљајић осујетио тај покушај некадашњег играча Партизана.

18:22 - ВОЖДОВАЦ ВОДИ - СТРЕЛАЦ СРНИЋ

ГОООООООЛ!Вождовац води од 60. минута. Велику грешку направио је Бојан Остојић, изгубио је дуел на 30 метара од гола Партизана, Драгољуб Срнић је кренуо ка голу и рутинским ударцем је савладао Кљајића пославши лопту у леви доњи угао.

18:32 - МИРКОВИЋ ШАЉЕ ПАНТИЋА НА ТЕРЕН

Принуђен Зоран Мирковић да нешто мења, цех је платио Небојша Косовић. На терену је Данило Пантић, несумњиво најкреативнији Партизанов играч после одласка Марка Јанковића у СПАЛ. Да видимо само колико је спреман.

18:33 - ШЋЕКИЋ ЛЕПО, ИЛИЋ ЈОШ ЛЕПШЕ

Марко Илић је фантастично реаговао после слободног ударца који је извео Данило Пантић у 70. минуту. Везни фудбалер је наместио лопту, центрирао на прву стативу одакле је Александар Шћекић гађао рашље, али се испречио Илић.

18:40 - ВОЖДОВАЦ ПОГАЂА СТАТИВУ

Поново прилика за Луковића, статива! Арсић је започео акцију са десне стране, проиграо је Андрију Луковића, али њега неће гол. Шутирао је и погодио леву стативу гола Партизана, остаје 1:0.

18:48 - ЦРНО-БЕЛИ ПРЕД НОВИМ ПОРАЗОМ

Партизан никако не успева да дође до прилике која би му донела могућност за изједначење. Времена је све мање, изабраници Зорана Мирковића су пред новим поразом.

18:55 - ПАРТИЗАН ПОГАЂА СТАТИВУ У НАДОКНАДИ

Некад једноставно није ни суђено! Центаршут Закарића, па после покушаја Николића чини нам се Никола Ћирковић окружен двојицом Партизанових играча избија лопту са гол линије. Закарић налеће на одбитак - само статива. Кад неће - неће!

18:56 - КРАЈ МЕЧА, ВОЖДОВАЦ ЈЕ ПОБЕДИО ЕКИПУ ПАРТИЗАНА

Завршен је сусрет на стадиону Вождовца. Успео је домаћин да освоји нова три бода, а стрелац јединог гола на сусрету био је Драгољуб Срнић у 60. минуту. Мало је показао Партизан, мада су и тако мофгли да дођу макар до бода, али је Закарић у самом финишу погодио стативу.