ЕФИКАСНО, надахнуто и ауторитативно. Тако је изгледао Партизан на “генералној проби” пред 159.вечити дерби, у којој се већ после четврт часа игре кључно питање није постављало везано за победника,већ само колико ће пута Весић морати да иде по лопту у мрежу. Чињеница да су први пут играли пред својим навијачима на стадиону који је и дефинитивно (п)остао Партизанов додатно је гурала Мирковићеве пулене да споје и лепо и корисно што је на крају изражено са три гола разлике – 3:0 (3:0).

И поред температурног минуса у главном граду на трибинама Партизановог фудбалског здања се вечерас окупило нешто мање од 6500 људи што је током јесени у утакмицама против ривала сличних Пролетеру било готово незамисливо. Попут меча у Бачкој Паланци пут ка новој убедљивој победи свом тиму је указао Немања Николић, само што му је за “отварање браве” ривала требало мало више времена. Играо се 16.минут када је после аута Рикардо Гомеш спустио лопту право на ногу Николићу којем није било тешко да са пет,шест метара рутински матира Весића.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Партизан-Пролетер 3:0

Николићев шести првенствени гол је најавио “једносмерну улицу” у окршају неравноправних ривала, а већ два минута касније потврдио је штопер Пролетера Зарија Ламбулић. Момак који је јесенас у први план избио због трагикомичних решења на дуелу са Радничким из Ниша (скривио пенал и постигао аутогол) у Хумској се “прославио” директним црвеним картоном када је као последњи играч одбране срушио Гомеша.

Тај детаљ је у потпуности убио морал гостима из Новог Сада, који се истина ни до тада нису сусретали са голманом домаћина Владимира Стојковића. Ламбулићев “поклон” Партизан је искористио да максимално наоштри шпицеве за предстојећу светковину српског фудбала. Тако поред Николића и Гомеш прети вечитом ривалу са головима у оба пролећна кола. Расположеном интернационалцу са Зеленортских острва је припао финиш првог полувремена, када је са нова два гола појачао свој голгетески конто у Суперлиги. Најпре му је у 40. минуту Николић на сјајан начин вратио асистенцију, а у последњим тренуцима првог дела игре остао му је лакши део посла на сјајан пас Косовића.

Друго полувреме је донело очекивано спуштање ноге са “гаса” домаћина, а од бројчано слабијег госта се није ни очекивало да уради нешто више на половини црно-белих. Партизан је тако новом убедљивом победом заказао 159.вечити дерби и показао да као и пред јесењи окршај располаже “оружјем” за највећу битку српског клупског фудбала.

ЧУВАЊЕ ЗА ДЕРБИ

ЧИЊЕНИЦА да је чак петорици фудбалера претила жутица пред дерби, а да је питање победника решено већ у првом полувремену, омогућила је тренеру Зорану Мирковићу да изменама избегне сваки вид опасности. Здјелар није ни био у протоколу, Валијенте и Закарић су измењени већ до 56.минјта, па су до краја морали да се чувају само Стојковић и Шћекић, који су у томе и успели. Интересантно је да међу 18 играча није било Зорана Тошића иако није повређен и да је деби у првом тиму црно-белих уписао 17-годишњи штопер Страхиња Павловић.

СТРЕЛЦИ: Николић у 16, Гомеш у 40. и 45. минуту. Стадион Партизана. Гледалаца: 6452. Судија: Лазар Трипковић (Краљево) 7. Црвени картон: Ламбулић (Пролетер) у 18.минуту.

ПАРТИЗАН: Стојковић - – Н.Р.Милетић 7,5 (од 64. Енаке -), Валијенте 7 (од 46. Остојић 7), Павловић 7, Н.Г.Милетић 7– Косовић 7,5, Шћекић 7, Закарић 7 (од 56. Стевановић 7), Ђерлек 7 – Николић 8, Гомеш 8.

ПРОЛЕТЕР: Весић 5 – Танасин 5, Леандро 5, Ламбулић -, Митровић 5 – Говедарица 5, Плавшић -(од 31. Николић -, од 62. Новаковић -), Чоловић 5, Човић 5, Красић 5 – Вујаклија 5(од 46. Јокић ).

Играч утакмице: Рикардо Гомеш (Партизан)