Фудбалери Бајерна из Минхена победили су данас на свом терену екипу Херте са 1:0, у утакмици 23. кола немачке Бундеслиге.

Једини гол на мечу, вредан три бода, постигао је Хави Мартинес у 62. минуту.

Бајерн је уписао 16. победу од почетка шампионата и други је на табели са 51 бодом, колико има и првопласирана Борусија Дортмуд која свој меч 23. кола игра сутра. На другој страни, Херта је десета са 32 освојена бода.

Фудбалери Волфсбурга су у гостима славили против Борусије Менхенгладбах са 3:0. Волфсбург је повео у 39. минуту голом Јаника Герхарда, а потом се два пута у стрелце уписивао Адмир Мехмеди, у 68. и 83. минуту.

Борусија је везала и трећи меч без победе у Бундеслиги и трећа је на табели са 43 бода, док је Волфсбург пети са пет бодова мање.

Фудбалери Фрајбурга су на свом терени победили Аугсбург са убедљивих 5:1, док је Мајнц био бољи од Шалкеа са 3:0.

Фортуна је после преокрета у Дизелдорфу савладала Нирнберг у последњој утакмици дана 23. кола немачке Бундеслиге.

Гости су готово целу утакмицу били у подређеном положају, пошто су у четвртом минуту остали с десеторицом играча на терену након што је Матеус Переира добио директан црвени картон.

И поред тога, последњепласирана екипа Бундеслиге успела је да поведе голом Едуарда Левена у 42. минуту.

Фортуна је аутоголом Евертона у 63. минуту дошла до изједначења, да би преокрет домаћина комплетирао Кан Ајан у 83.

Екипа из Дизелдорфа је 12. са на табели са 28 бодова, док је Нирнберг последњи, 18. са 13.