Фудбалери Партизана победили су на свом терену Пролетер са 3:0 у последњој данашњој утакмици 23. кола Супер лиге Србије.

Црно-бели су питање победника решили у првих 45 минута када су постигли сва три гола. Прво је Немања Николић у 16. минуту на асистенцију Рикарда Гомеша начео ривала.

Само минут касније Зарија Ламбулић је због фаула над Гомешом добио директан црвени картон, што је Пролетеру знатно отежло задатак.

Асистент код првог гола уписао се у листу стрелаца у 41. минуту, да би пет минута касније, односно у судијској надокнади времена Гомеш искористио центаршут Косовића и поставио коначан резултат.

У другом делу меча Партизан је рутински окончао меч и уписао нова три бода.

Партизан је трећи на табели Супер лиге Србије са 50 бодова, док је Пролетер седми са 29.

18:32 - САСТАВИ ТИМОВА

ПАРТИЗАН: Стојковић - Н.Р. Милетић, Павловић, Валијенте, Н.Г. Милетић - Ђерлек, Шћекић, Косовић, Закарић - Николић, Гомеш

ПРОЛЕТЕР: Весић, Митровић, Ламбулић, Плавшић, Човић, Чоловић, Леандро, Красић, Танасин, Вујаклија, Говедарица

19:50 - ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Утакмица у Хумској је почела. Прве прилике је имао Партизан после два узастопна корнера. Ђерлек и Закарић су их извели, али без веће опасности за госте.

ГООООЛ - Прва права акција и погодак. Томеш је главом пребацио лоту, Косовић је пустио , она је дошла до Николића који је са пет-шест метара рутински затресао мрежу.

Могао је Партизан да дуплира предност само два минута касније. Одлична лопта у простор, Гомеш је кренуо сам ка голу, Ламбулић га је, као последњи играч одбране, зауставио фаулом. Судија није имао дилему, показао му је директан црвени картон. Ђерлек је извео слободан ударац, али је голман гостију био добро постављен.

Навијачи су направили одличну атмосферу на стадиону. После употребе пиротехничких средстава је меч прекинут на кратко, али је убрзо поново уследила песма и подршка са трибина.

Још једна одлична лопта Косовића за Рикарда, он је покушао да обиђе голмана, али га је Весић довољно добро омео да спречи погодак.

Рикардо се поново нашао један на један са Весићем, али је помоћник подигао заставицу и сигнализирао офсајд позицију. На другој страни је Николић заменио Плавшића. Велика гужва у шеснаестерцу Пролетера у 38. минуту. Нису црно-бели успели да пронађу пут до гола.

Весић је потом спречио погодак одличним излетањем и избијањем лопте.

ГООООЛ - Промашаји су наплаћени. Николић је сјајно петом проследио лопту до Рикарда, Гомеш је одлучио да обиђе голмана и да затресе празну мрежу.

ГООООЛ - Косовић је послао још један сјајан центаршут, Рикардо био на правом месту и спровео лопту у мрежу за свој други погодак на мечу и задовољство на полувремену.

20:51 - ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме у Хумској. Мирковић је направио једну промену, уместо Валијентеа је ушао Остојић.

Темпо меча је значајно опао у другом делу. Мирковић прави нову измену, Стевановић мења Закарића у 55. минуту. Николић, који је ушао у игру у првом полувремену после црвеног картона Ламбулића се повредио, па га је у 63. минуту заменио Јовановић.

Мирковић је направио и последњу измену, уместо Н.Р. Милетића је ушао Енаке. Прва права акција гостију на утакмици у 66. минуту. Одбрана Партизана је рутински рашчистила опасност.

Имао је Партизан прилику да постигне нови гол у 75. минуту. Ђерлеков шут је одбранио Весић, после чега је уследио слободан ударац који је Енаке лоше извео.

Утакмица је готова, Партизан је рутински дошао до тријумфа.