Фудбалери Барселоне победили су вечерас на свом терену Ваљадолид са 1:0, у утакмици 24. кола шпанске Примере.

Једини гол на мечу постигао је Лионел Меси у 43. минуту из једанаестерца.

Био је то 30. погодак који је Меси постигао ове сезоне у свим такмичењима. Месију је ово 11 сезона заредом у којој је постигао 30 или више голова.

Аргентинац је у 85. минуту имао прилику да се још једном упише у стрелце са беле тачке, али је лоше извео тај други пенал.

Барселона је стигла до 16. победе и 54. бода и лидер је Примере, док је Ваљадолид на 15. позицији са 26 освојених бодова.

Фудбалери Барселоне у наредном колу гостују Севиљи, а Ваљадолид на свом терену игра против Бетиса.

Фудбалери Атлетико Мадрида победили су данас у гостима екипу Рајо Ваљекана са 1:0.

Једини погодак на мечу постигао је Антоан Гризман у 74. минуту, на асистенцију Алвара Морате.

Атлетико је прекинуо низ од два узастопна пораза и уписао 13. победу од почетка сезоне и тренутно је други на табели са 47 бодова. На другој страни, Рајо је на 18. позицији са 23 бода.

Фудбалери Атлетика у наредном колу дочекују Виљареал, док Рајо Ваљекано гостује Хетафеу.

Фудбалери Левантеа победили су Селту са 4:1.

Двоструки стрелац у Вигу био је Моралес, у 20. и 62. минуту, а по гол су још дали Коке у 40. и Борха Мајорал у 89. минуту.

Једини погодак за Селту у 87. минуту је из пенала постигао Браис Мендес.

Селта је од 49. минута имала играча мање, пошто је директан црвени картон добио Ријад Будебуз.

Леванте је 11. са 30 бодова, док Селта са 24 заузима 16. место на табели шпанског првенства.