ВЕЋ у првом пролећном колу, укупно 18, замало је дошло до смене на врху холандског првенства. ПСВ је најпре кикснуо на гостовању Емену (2:2), пошто је примио други гол у надокнади изгубљеног времена, а Ајакс Душана Тадића није искористио прилику да га престигне јер је у драматичном дуелу ремизирао са Херенвеном (4:4).

Пошто су “филипсовци” први играли, “копљаници” су знали да могу било којом победом због боље гол-разлике преотети трон ривалу за трофеј. Ко зна који пут, у центру пажње је био српски репрезентативац, који је био стрелац у 13. и 16. минуту, што су му били 11. и 12. гол у шампионату (за 1:0 и 2:1). Могао је већ у првом полувремену да дође до хет-трика и да свом тиму донесе велику предност од 4:1, али је у 45+1 промашио једанаестерац. Гађао је по средини гола, и голман Ворнер Хан, који се бацио у страну, успео је ногом да заустави лопту. Рачунајући и мечеве за Србију, био је ово Тадићев четврти неуспешан ударац са беле тачке у 2018/19.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Тадић за "Новости": Желимо на врх Европе

Остале поготке за домаће су постигли Пеле ван Амерсфорт (28, аутогол) и Клас-Јан Хунтелар (84), а стрелци за Херенвен били су Сам Ламерс у 14. и 51. и Мичел ван Берген у 56. и Кик Пјерије 90+1.

У четвртак великан из Амстердама игра поново са Херенвеном у Купу Холандије, а у недељу гостује Фејенорду у првенству.