Фудбалери Ливерпула победили су данас на свом терену Кристал Палас са 4:3 у 23. колу Премијер лиге.

Палас је на гостовању водио на полувремену голом Андроса Таузенда у 34. минуту, али је екипа Луке Миливојевића у другом полувремену испустила предност, па је лидер шампионата успео да дође до важна три бода.

Ливерпул је много озбиљније ушао у наставак и за шест минута је дошао до преокрета. Мохамед Салах је у 47. минуту донео изједначење клубу са Енфилда, док је Роберто Фирмино у 53. преокрену резултат.

Госту су преко Џејмса Томкинса у 65. дошли до изједначења, а асистент је био Лука Миливојевић.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: АЛЕКСАНДЕР-АРНОЛД ПРОДУЖИО УГОВОР СА "РЕДСИМА": Привилегован сам што имам поверење клуба

Десет минута касније Ливерпул је дошао до нове предности, а поново је стрелац био Салах, да би у Садио Мане у 93. повисио на 4:2, а коначан резултат поставио је Макс Мејер у 95.

Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су Брајтон резултатом 2:1. Немања Матић одиграо је свих деведесет минута, а голове за "црвене ђаволе" постигли су Пол Погба у 27. минуту из једанаестерца и Маркус Рашфорд у 42, док је једини стрелац за госте био Паскал Грос у 72. минуту.

У осталим мечевима Борнмут је победио Вест Хем са 2:0, Њукасл је са 3:0 био бољи од Кардифа, док је Саутемптон са 2:1 славио против Евертона, а Вотфорд и Барнли играли су нерешено без голова.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: РАНИЈЕРИ ВЕРУЈЕ У ОПСТАНАК: Остаћемо у Премијер лиги

Фудбалери Арсенала победили су на свом терену Челси са 2:0 у великом дербију 23. кола.

Арсенал је до победе над градским ривалом дошао највише захваљујући одличној игри у првих 45 минута када су решили питање победника.

Водећи погодак за "тобџије" постигао је Александар Лаказет у 14. минуту на асистенцију Ектора Бељарина, да би питање победника решио Лоран Кошћелни у 39, а асистенцију је уписао Сократис Папастатопулос.

Челси је у другом дели меча био бољи ривал, имао је неколико прилика да дође до гола, али је мрећа Бернарда Лена остала нетакнута.

Арсенал је после данашње победе пети са 44 бода, три мање од четвртопласираног Челсија.