Фудбалери Ђироне пласирали су се вечерас у четвртфинле Купа краља, пошто су у реванш утакмици осмине финала одиграли нерешено 3:3 против Атлетика у Мадриду.

Ђирона је прошла даље захваљујући томе што је постигла више голова у гостима, пошто је у првој утакмици на свом терену одиграла 1:1 са Атлетиком.

Атлетико је вечерас повео у 12. минуту голом Николе Калинића, а изједначио је Валери Фернандес у 37. минуту. Ђирона је повела у 59. минуту преко Кристијана Стуанија, а седам минута касније изједначио је Анхел Кореа.

Антоан Гризман ушао је са клупе у 61. минуту, а постигао је гол у 84. минуту и када се чинило да ће Атлетико победити, коначан резултат поставио је резервиста Сејду Думбија у 88. минуту, 20 минута пошто је ушао у игру.

То је први пут од 2012. године да Атлетико није успео да се пласира у четвртфинале.

Ђирона је први пут у четвртфиналу Купа краља.

Атлетиков градски ривал Реал је изгубио од Леганеса минималним резултатом (1:0), али је и поред тога прошао у наредну рунду, пошто су на "Сантијаго Бернабеу" славили - 3:0.

Сантијаго Солари је "мешао карте", па је тако дебитовао и рахим Дијаз који је недавно стигао из Манчестер ситија.

Севиља је на свом терену изгубила од Атлетик Билбаа (0:1), али је због победе у првом мечу (3:1) изборила пролаз.