ПОЗИВ у репрезентацију „дао је крила“ Бранку Јовичића . Пројектилом под пречку новог адута Младена Крстајића, Црвена звезда је сломила отпор неугодне Младости и стигла до нове првенствене победе – 2:1 (0:0).

У увертири пред двобој са стршним Пари Сен Жерменом у среду,шампион се доста намучио док није стигао до очекиваног тријумфа.

МИНУТ ЋУТАЊА ПРЕ почетка утакмице минутом ћутања одата је почаст Божидару Церовићу, потпредседнику Црвене звезде.

После успаванке у првом полувремену, наставак је био много занимљивији и узбудљивији. Почело је пеналом за домаћина у 50. минуту, Павловић је у скоку оборио Хајдинa после центаршута Ебисилија, а судија Васић је тај деул окарактерисао као прекршај за најстрожу казну. Пенал је прецизно извео Кафу, који се се трудио много, па је ово била и нека врста награде. Лучанци су на „Маракани“ претрпели први првенствени пораз у гостима, а зашто су за све тврд орах показао је и изједначујући гол у 65. минуту, када је бек Јевремовић је изненадио Борјана правом бомбом.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПСЖ УБЕДЉИВ УОЧИ МЕЧА СА ЗВЕЗДОМ: Нејмаров плес у Ници

Изједначење је било ефектно, али нови и победоносни Звездин погодак још ефектнији. Црвено-бела радилица Бранко Јовичић је у 70. са око 16 метара постигао голчину за 2:1 и тако на најлепши начин почастио себе и екипу после позива да дебитује за репрезентацију Србије.

Лидер је могао и убедљивије да слави, али је Симић у финишу погодио стативу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЈОВИЧИЋ ПРЕСРЕЋАН ЗБОГ ПОЗИВА: Остварио ми се сан да браним боје своје земље

Тренер Црвене звезде Владан Милојевић искористио је и ову прилику да промеша карте. Утакмицу нису почели првотимци Стојковић, Крстичић, Чаушић, Марин и Бен. На клупи није било Родића и Боаћија.Неки су лечили повреде, неки одмарали пред велико искушење које чека Звезду, а то је двобој са „свецима“ у Лиги шампиона.

СТРЕЛЦИ: Кафу у 50. (из једанаестрца) и Јовичић у 70. за Црвену звезду, а Јевремовић у 65. за Младост. Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 6.227. Судија: Александар Васић (Нови Жедник) 6.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7– Гобељић 7, Дегенек 7, Бабић 7, Хајдин 7– Јованчић7 (од 60. Крстичић 7), Јовичић 7,5– Кафу 7 (од 84. Чаушић- ), Ебисилио7 (од 60. Марин 7), Симић 7– Павков 7.
МЛАДОСТ: Росић 6– Јевремовић 7 , Синђић 6 , Милошевић 6, Андрић 6 – Пејовић 6– Јовановић 6, Пешић 6, Тумбасевић 6,5, Павловић 6 – Маркоски6 (од 55. Димић 6).
ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Бранко Јовичић (Ц. звезда).