МАТ за четири минута. Комбиновани тим Црвене звезде експресно је у Крушевцу обезбедио тријумф против Напретка, у одложеном мечу 5. кола Суперлиге - 3:0 (2:0). Гобељић у 16. и Симић у 20. минуту најавили су сигурну победу Београђана, коју је у финишу потврдио резервиста Јевтовић.

Погодак за вођство шампиона био је и најлепши тренутак на мечу. Праву "бомбу" под пречку послао је Марко Гобељић свом бившем тиму. Ебисилио је из слободног ударца само ћушнуо "ролну", а Гобељић је са око 25 метара послао суперпројеткил за ТВ шпице.

КОСАНОВИЋ ИСКЉУЧЕН ТРЕНЕР домаћих Милорад Косановић искључен је на полувремену због приговора главном судији Зорану Широком. Уместо њега, Крушевљане је у другом полувремену водио његов помоћник Иван Стефановић.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Терзић: Звезда је за увођење ВАР; Вазура: Ако је то скупо, увести бар гол-технологију

Четири минута касније, црвено-бели су дуплирали предност и фактички завршили посао. Из брзе контре, Бен је одлично проиграо по левом крилу Симића, а он левицом искоса шаље лопту кроз ноге голману домаћих Петровићу.

Као што је и најавио, тренер Звезде Владан Милојевић је промешао карте, од стартера из дербија нису наступила шесторица играча: Родић, Марин, Кафу, Боаћи, Крстичић и Чаушић.

И ова "освежена" Звезда вребала је из контранапада. Напредак је имао већи посед (60-40), што Милојевићевом тиму није сметало. Креатор Ебисилио се вратио у тим, али су опет Бенова проигравања била најконкретнија.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Шкотски великан прати нападача Звезде: Селтик жели Павкова

Домаћин је био опаснији у наставку. У 52. минуту Борјан је случајно играо руком ван шеснаестерца и због тога добио жути картон, иако су фудбалери Напретка тражили од судије да га искључи. У 79. минуту Ескић је главом погодио пречку, Вукановић у 82. је пропустио још једну добру прилику. Казна је уследила у 88. Јевтовић је из "слободњака" у голманов угао поставио коначних 3:0. Био је ово 33. меч црвено-белих у низу без пораза.

- Искористили смо своје прилике у првом полувремену, дали два гола и олакшали себи посао. Напредак је после тога морао да јури резултат, имао је и он своје шансе. Честитам мојим играчима на новој победи, а домаћину на фер и коректној борби - истакао је Владан Милојевић, тренер Црвене звезде.

СТРЕЛЦИ: Гобељић у 16, Симић у 20. минуту и Јевтовић у 88. Стадион: "Младост" у Крушевцу. Гледалаца: 7.000. Судија: Зоран Широки 7. Црвени картон: Милорад Косановић (тренер Напретка) на полувремену.
НАПРЕДАК: На. Петровић 5,5 - Боранијашевић 6, Вешковац 6, Остојић 6, Не. Петровић 6 - Ескић 6 (од 85. Јовић), Костић 6 - Ндиаје 6, Вулић 6, Вукановић 6 (од 89. Рушовић -) - Зец 5,5 (од 59. Аливодић).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6,5 - Стојковић 7, Бабић 7, Дегенек 7, Гобељић 7,5 - Јовичић 7, Јованчић 7 - Бен 7,5 (од 90. Мелег -), Ебисилио 6,5 (од 83. Милић -), Симић 7 (од 76. Јевтовић -) - Павков 7.
Играч утакмице: Марко Гобељић (Ц. звезда).