СЈАЈНО прво полувреме, још бољи Александар Митровић,али је и то било недовољно за победу фудбалске репрезентације Србије против Румуније у 2. колу Лиге нација. На крају одличне утакмице на стадиону Партизана само 2:2 (1:0).

Најбољи стрелац наше репрезентације имао је мали шоу током 90 минута отворене борбе са гостима из Румуније, подигао два прелепа гола, али су после грешака одбране “орлова” од којих су неке биле више него почетничке, изабраници Козмина Контре стигли до једног бода који носе кући из Београда.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Србија-Румунија 2:2

ГОСТИ СРПСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ СПЕЦИЈАЛНИ гости Фудбалског савеза Србије на синоћној утакмициу Хумској1 били су ђаци Српске теоретске гимназије “Доситеј Обрадовић” из Темишвара.Они су поздрављени бурним аплаузом окупљене публике, а занимљиво је да су добар део северне трибине стадиона Партизана заузели и навијачи Румуније. Скоро 1.000 дошло је у Београд да подржи свој национални тим.

Митровић је прво у 26.минуту крунисао сјајну партију капитена Коларова и одлично се снашао док је био на земљи окружен тројицом Румуна и вешто довео наш тиму вођство. Прелеп утисак из првог полувремена који је украсило више од 15.000 навијача на стадиону у Хумској 1, махом млађе популације и 1.000 ватрених Румуна, покварен је одмах на старту другог полувремена. Капитен Коларов је повукао за дрес Чипиуа, а Станчиу је икористио поклон са беле тачке и донео прво изједначење.

Додала је екипа Младена Крстајића гас, а Митровић је у 63. минуту новом малом бравуром донео ново вођство Србији, али је оно трајао још краће него прво. Једва пет минута је прошло од велике радости на трибинама, а Тукудеан је донео, испоставиће се, бод Румунији и доказ да ова Крстајићева селекција почиње да игра утакмице са два лица. Баш као прошленедеље у Виљнусу “орлови” су подсетили на неке дане из своје славније прошлости, али је друго полувреме разлог за велику бригу селектора и стручног штаба који брине о много ствари око репрезентације.

Од концетрације пред својом мрежом, преко контранапада који су постали изгледа главно оружје наших ривала, до неких грешака искуснијих играча, али и почетника на великој сцени. Јер, начин на који је на пример, само погледом Милош Вељковић испратио лет лопте после корнера и стрелца за Румуне у 68. минуту, више личи на ствари које се уче у некој млађој селекцији, никако у најбољем државном тиму. Додајмо на све и детаљ из 90. минута када је резервиста Румуније избио сам пред голмана Дмитровића и имао шансу да шокира све у Београду.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Крстајић: Примили смо два јефтина гола, нисмо заслужили реми

Било како било, Србија је пропустила прилику да се усами на врху своје групе Лиге нација. Сада дели то прво место са Црном Гором, са којом ће у Подгорици играти у октобру своју следећу утакмицу. Колики смо фаворити и колико заиста вреди Крстајићева екипа, наслутило се само по првим полувеменима у Виљнусу и Београду. Гостовања у Подгорици и у Букурешту би требало да дају нешто конкретнији одговор колико заиста може овај тим. До тада ћемо чекати да се из летњег сна пробуде и Сергеј Милинковић – Савић, Љајић, Вељковић...

СТРЕЛЦИ: Александар Митровић у 26. и 63. минуту за Србију, а Чипчиу у 48. минуту (из једанаестеца) и Кристијан Тукудеан у 68. минуту Румунију. Стадион Партизана. Гледалаца: 15.496. Судија: Власислав Безбородов (Русија) 6.
СРБИЈА: Дмитровић 6,5 – Рукавина 7, Спајић 6,5, Вељковић 5,5, Коларов 7 – Максимовић 6,5, Лукић 6 (од 71. Матић 7) – Љајић 6 (од 77. Пријовић -), Милинковић-Савић 5,5(од 64. Костић 6,5), Тадић – Митровић 8.
РУМУНИЈА: Тарарушану 6 – Манеа 6, Баласа 6,5, Сапунару 6,5, Банку 6,5 – Марин 6, Антон 6, Чипчиу 7 (од 90 Ротарију-) – Станчиу 7, Тукудеан 6 (од 82.Кесеру-), Драгуш 6,5 (од 60. Митирта 6).
Играч утакмице: Александар Митровић(Србија).

ПУН ПОГОДАК ФСС
У СИТУАЦИЈИ када годинама један део српске клупске навијачке сцене бојкотује своју рођену фудбалску репрезентацију, испосатвило се да је ФСС направио сјајн потез када је позив на дуел Лиге нација против Румуније упутио најмлађима. Хиљаде клинаца са родитељима су заузели места на све четири трибине стадиона у Хумској 1, многе школе фудбала довеле су своје полазнике да уживо виде своје фудбалске идоле расуте по неким од најбољих клубова Европе.

ОД РУMУНА: “КОСОВО ЈЕ СРЦЕ СРБИЈЕ”!
ОКО 1.000 навијача Румуније направило је скоро па фанатичну атмосферу на делу северне трибине. Они су свој навијачки перформанс отворили скандирањем: “Косово је срце Сербије”, одмах изазвали овације српских навијача. Наставили већ од 1. минута са бакљадом, а организовано су навијали свих 90 минута па је атосфера повремено подсећала на ону са српског вечитог дербија.