Фудбалери Партизана победили су и у Хумској екипу Нордјселанда и пласирали су се у 4. коло квалификација за Лигу Европе - 3:2. Црно-бели су први меч у Данској добили са 2:1, тако да су, резултатски гледано, рутински изборили пролаз даље.

Међутим, по игри у другом полувремену београдског дуела, било је то далеко од егзибиције, јер се у последњих пола сата играло испред шеснаестерца српског тима, а Данцио су промашили колосалну шансу 10 минута пре краја за изједначење, да меч уведу у тоталну драму.

Нордсјаленд је чак повео у Хумској, али је вођство имао краће од 120 секунди, пошто је Немања Милетић изједначио ударцем главом после корнера. Период после тога па до полувремена је био најбољи у игри Партизана, који је створио неколико одличних прилика, а постигао и два гола, преко Јанковића и Марковића.

Партизан ће имати тежак задатак у 4. колу, пошто ће му ривал бити турски великан Бешикташ, који је голом у последњем минуту у Линцу елиминисао аустријски ЛАСК (2:1).

Фудбалери Спартака из Суботице поражени су 2:1 на гостовању против данског Брондбија у реваншу трећег кола квалификација за Лигу Европе. Изабраници тренера Гаћиновића у првом дуелу поражени су од Данаца са 2:0 и чекао је их је готово немогућ задатак.

Олакшавајућа околност за Спартак дошла је у 11 минуту када је Кабонго искључен и Брондби је остао са играчем мање. Суботичани су покушали то да искористе, имали су иницијативу, али нису успели да постигну погодак у првих 45 минута игре. У наставку меча домаћи играчи стигли су први до гола и ту је отклоњена свака сумња.

Спартак је успео да постигне гол у 80. минуту и изједначи, али нажалост нису успели да избегну пораз. Коначних 2:1 поставио је Вилчек у надокнади времена.

Брондби ће у плеј-офу за пласман у групну фазу Лиге Европе играће против Генка или Леха (2:0).

19:00 - БРОНДБИ - СПАРТАК (САСТАВИ)

Фудбалери Спартака играју реванш 3. кола квалификација за Лигу Европе против Брондбија у Данској. Суботичанисањају чудо, пошто су у првом мечу на "Маракани" изгубили са 2:0.

Самим тим, "плави голубови" имају мале шансе да направе изненађење у Данској, али су уочи утакмице поручили да се неће унапред предати. Спартак због великог броја повређених играча мораће да знатно измени тим у односу на први меч у Београду.

Стадион: Брондбија. Судија: Хусеин Гечек (Турска).

БРОНДБИ: Швабе, Гамелби, Арађури, Кабонго, Јунг, Кајзер, Радошевић, Кристенсен, Муктар, Уре, Ерцег.

СПАРТАК: Перић, Дунђерски, Текијашки, Шимура, Милошевић, Чечарић, Ђуричин, Марцић, Главчић, Вукчевић, Ђенић.

19:26 - ПАРТИЗАН - НОРДСЈЕЛАНД (САСТАВИ)

Фудбалери Партизана играју са Нордсјеландом у Хумској реванш меч трећег кола квалификација за Лигу Европе.

Стадион: Партизана. Судија: Кристо Тохвер (Естонија).

ПАРТИЗАН: Стојковић, Милетић, Марковић, Валијенте, Милетић, Здјелар, Косовић Пантић, Јанковић, Закарић, Рикардо.

НОРДСЈЕЛАНД: Ларсен, Бартолец, Мумин, Сковгард, Андерсен, Дамсгард, Кристенсен, Педерсен, Олсен, Кудус, Доњох.

20:02 - СТАРТОВАО ДУЕЛ У ДАНСКОЈ

Почео је меч између Брондбија и Спартака. Дански тим је апсолутни фаворит и све осим пролаза домаћина било би равно сензацији с обзиром на резултат првог меча у Србији.

20:19 - ЦРВЕНИ КАРТОН БРОНДБИ

Црвени картон за Брондби у 11. минуту. Кабонго из после старта над Ђенићемпре времена морао у свлачионицу. Ђуричин је шутирао из слободног ударца, али је промашио. И одмах измена код домаћих, нападача Ерцега заменио је дефанзивнији играч од њега Хермансон.

20:30 - КРЕНУЛО И У ХУМСКОЈ

Кренуо је и дуел у Београду. Још један меч српског и данског представника у квалификацијама за Лигу Европе. Партизан и Нордсјеланд ће одмерити снаге.

20:35 - ЦРНО-БЕЛИ БОЉИ РИВАЛ ОД СТАРТА

Партизан напада од самог старта. Црно-бели не желе ништа да препусте случају. У трећем минуту Пантић шутира са 18 метара, али лопта одлази високо преко пречке. Навијачи то поздрављају аплаузом, као што су учини пред почетак меча на дочеку Зорана Мирковића.

20:44 - ХЛАДАН ТУШ ЗА ПАРТИЗАН

Нордсјеланд од деветог минута води у Хумској. Дубинска лопта кроз одбрану црно-белих Донијох је проиграо Олсена, а он је шутирао ниско, по земљи и савладао Стојковића.

20:45 - МИЛЕТИЋ АНУЛИРАО ПРЕДНОСТ НОРДСЈЕЛАНДА

Црно-бели су у 11. минуту анулирали предност Данаца. Милетић је брзо вратио Партизан у меч. После корнера главом је послао лопту у мрежу. Асистент је био Јанковић.

20:51 - ПОЛУВРЕМЕ У ДАНСКОЈ

Ниједа није било занимљиво у првих 45 минута игре у Данској. Спартак је имао чак осам удараца ка голу, али је само један завршио у оквиру. Са друге стране Брендби је имао два шута.

20:57 - ЈАНКОВИЋ ПОГОДИО ЗА ПРЕДНОСТ ПАРТИЗАНА

Партизан има 2:1 од 30. минута. Рикардо је одлично "спустио" лопту Данилу Пантићу, он се пробио кроз тројицу играча Нордсјеланда и асистирао Јанковићу. Трк Црногорца по десној страни, ударац и лопта улази у гол уз "помоћ" Педерсена.

21:08 - ОПЕТ КОРНЕР - МАРКОВИЋ 3:1

Поново је корнер био увод у гол црно-белих! Центрирао је Данило Пантић, лопта је пала у петерац, одбила се од Кристенсена и дошла до младог штопера Партизана. За трећи гол! Изузетно заслужан за овај гол је и Немања Р. Милетић, јер је пожртвованом игром ни из чега изборио корнер за домаће.

21:16 - ОДЛИЧНО ПОЛУВРЕМЕ ПАРТИЗАНА

Играч су аплаузом испраћени у свлачионицу. Партизан није добро почео, али је касније преузео контролу и био неупоредиво конретнији.

21:31 - БРОНДБИ ВОДИ У ДАНСКОЈ

Нема више дилеме. Бронди сигурно иде даље, Данци голом Каизера воде и у другом мечу и то са играчем мање.

21:39 - БЕШИКТАШ ЧЕКА БЕОГРАДСКЕ ЦРНО-БЕЛЕ

Бешикташ дефинитивно иде у бараж, крај у Линцу: Ласк - Бешикташ 2:1. Негредо је погодио у судијској надокнади, али и добио црвени картон па нече играти сигурно први меч против Партизана

21:41 - РИКАРДО ДВА ПУТА ПРЕТИ

Велика шанса за Рикарда после грешке Ларсона, али се голман Данаца искупио одбраном. Закарић је после корнера остао сам, шутирао волеј ударцем и погодио једног дефанзивца гостију у главу. Поново прети Рикардо! Ушао је међу тројицу чувара, одлично се изборио за позицију и за мало био непрецизан.

21:43 - ПОЧАСНИ ПОГОДАК СУБОТИЧАНА

Спартак је изједначио! Стрелац је Главчић. Можда делује тешко достижно да се дође до још два гола, али макар су Суботичани на ивици ремија.

21:49 - СПАРТАК ЕЛИМИНИСАН

Суботичани су изгубили и у Данској од Брондбија 2:1 и завршили такмичење у Европи.

22:06 - НОРДСЈЕЛАНД СМАЊУЈЕ ПРЕДНОСТ ПАРТИЗАНА

Нордсјеланд долази до поготка - 3:2! Шутирао је Олсен, Стојковић је одбио лопту, право на ногу Амону, којем није било тешко да са петерца погоди празан гол.

22:16 - ПАРТИЗАН У ПЛЕЈ-ОФУ ЛИГЕ ЕВРОПЕ

Партизан је успео да победи Нордсјеланд и у Хумској, па тако обезбеди пласман у плеј оф Лиге Европе где ће снаге одмерити са Бешикташом.