Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у последње коло квалификација за Лигу шампиона пошто су вечерас у Трнави, после продужетака, победили Спартак са 2:1.

Након регуларних 90 минута резултат је био исти као и Београду - 1:1.

Спартак је повео у шестом минуту голом Марека Бакоша, али је Ел Фарду Бен већ у наредном изједначио.

Победу Звезди и пласман даље донео је Немања Радоњић поготком у 98. минуту.

Противник Звезде у последњем колу квалификација за Лигу шампиона биће Салцбург, који је елиминисао македонску Шкендију.

19:31 - САСТАВИ

Тренер Црвене звезде Владан Милојевић направио је две измене у односу на меч са Спартаком у Београду. Сада у "најбољих 11" нема Јовичића и Ебисилија, уместо којих је указао поверење Јованчићу и Симићу.

Јасна је намера тренера црвено-белих да преко Симића пробија одбрану Спартака по боку, а такође са Јованчићем да буде офанзивнији у маневарском простору у средини терена.

С друге стране, шеф струке Спартака Радослав Латал одлучио се за идентичан састав који је почео први меч.

СПАРТАК ТРНАВА: Чуди – Кадлец, Тот, Годал, Чонка – Јирка, Слобода, Грендел, Грешак, Рада – Бакош.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Стојковић, Савић, Дегенек, Родић - Јованчић - Бен, Крстичић, Симић, Радоњић - Стојиљковић.

20:31 - ПОЧЕО МЕЧ У ТРНАВИ

Почео је меч у Трнави, терен није у најбољем стању што може да буде велики проблем за Звезду односно плус за Спартак, који први прети на мечу из прекида. Међутим, Борјан није морао да интервенише. Полако Звезда одмах на старту преузима посед лопте, док ће Трнава покушати из контранапада.

20:39 - СПАРТАК ПРВИ ДОЛАЗИ ДО ПРЕДНОСТИ

Шок за Звезду на старту меча у Словачкој, тачније у 6. минуту. Бен је изгубио лопту на половини Трнаве, хитро је кренула контра Спартака, искочио је Вујадин Савић и оставио велику рупу на левој страни па је Кадлец добио лопту у простор, а одатле је из прве пронашао Бакоша који не греши главом. Почетак из кошмара за Звезду.

20:40 - ЗВЕЗДА ОДМАХ ИЗЈЕДНАЧИЛА - БЕН

Брзо стиже одговор гостију. Звезда је анулирала предност домаћих. Стојиљковић је са десног крила центрирао, Бен је остао усамљен на седам, осам метара и главом послао лопту у мрежу! Вођство домаћина трајало је минут. За сада реприза меча у Београду, али у обрнутим улогама. Домаћин повео Звезда изједначила - 1:1. Сада крећемо од почетка.

20:46 - ШОКАНТАН ПОЧЕТАК, ПА НЕШТО МИРНИЈИ ПЕРИОД

Шокантан почетак меча у Трнави и сада се игра нешто мирније. Звезда је већ извела три корнера, али Спартак је опасан из контранапада. Атмосфера на стадиону је сјајна за сада нема никаквих нереда и надамо се да ће тако протећи комплетан меч у Словачкој.

20:55 - ЖУТИ КАРТОН И РУЖАН СТАРТ ГОДАЛА

Жесток старт Годала на Вељку Симићу у 17. минуту. Везиста Звезде је кренуо у контру и имао много простора и ниједног дефанзивца испред себе. Ногу је подигао Борис Годал и ударио га директно. Судија из Холандије му је показао само жути картон, а лако су могли домаћи да остану без једног играча.

21:00 - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА РАДОЊИЋА

Почела је киша у Трнави. И велика шанса за црвено-беле у 27. минуту. Солирање Радоњића које се исплатило - створио је серијом дриблинга себи простор поред чувара из Трнаве - и шутирао јелевом ногомоштро, али право у Чудија.

21:08 - ЗВЕЗДА СЕ ПИТА, СПАРТАК ЧЕКА ГРЕШКУ

Звезда на стрпљење, Спартак "на препад". Отприлике тако изгледа првих пола сата игре. Види се да је Звезда квалитетнији састав који покушава да стрпљиво организује своје нападе, док Спартак покушава да сваки аут или прекид претвори у изненађење и ухвати Савића и другове из одбране "на спавању".

21:17 - ПОЛУВРЕМЕ У ТРНАВИ, РЕЗУЛТАТ КАО У БЕОГРАДУ

Полувреме у Трнави - 1:1. Значајан пад у темпупред крај првог дела, обе екипе знатно резервисаније, али су из Спартака и даље веома оштри. Бакош добија жути картон због лакта у лице Савића, веома ружан потез, који је судија коначно санкционисао. Крварење Савића, мораће завој око главе. И Стојковић у бележници судије, па опет оштар старт Годала, а већ има жути.

21:35 - СТАРТОВАЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ У СЛОВАЧКОЈ

Стартовало је друго полувреме у Словачкој, сигурно ће оба тима више водити рачуна о сопственом голу него ли противничком. Звезда ако се отвори знају колико је Трнава опасна из контранапада, док домаћи ако приме погодак тешко да могу да постигну два и избаце Звезду.

21:42 - БЕЗОБРААН ЛАКАТ СЛОБОДЕ, БЕН СЕ ОНЕСВЕСТИО

Веома прљав потез Слободе у 52. минуту, он и Бен су трчали ка лопти с тим што је играч Спартака подигао лакат и накратко онесвестио крилног фудбалера Звезде. Судија је био на неколико метара одатле и није казнио Слободу ни жутим картоном.

21:52 - УСПАВАНКА У ТРНАВИ

У другом полувремену није забележена ниједна прилика. Оба ривала играју опрезно, јер примљен гол могао би скупо да га кошта. Добра лопта Радоњића за Стојиљковића у 60. минуту, оклизнуо се нападач Звезде и оштро закачио голмана Спартака - због чега добија жути картон. Загревају се Срнић и Павков.

22:00 - СТРАШНЕ ДВЕ ШАНСЕ ЗА ЗВЕЗДУ

Велика срећа за Спартак у 68. минуту. Можда и највећа шанса за Звезду у досадашњем делу меча, заправо - две. Сјајно је одложио Бен на леву страну за Радоњића, овај је имао доста места, шутирао је право у голмана, одбио је то чувар мреже Спартака, стигао је Стојиљковић до лопте, али је и то изблокирано.

22:12 - БОРЈАН ЗВЕЗДИН СПАСИЛАЦ

Шанса за Спартаку 82. минуту! Савић је пустио лопту и погрешио, јер је она дошла до Бакоша, који је добио дуел са Дегенеком и из близине шутирао, а Борјан је одбранио. Срећа за Звезду. Милојевић је направио две измене из игре су изашли Стојиљковић и Симић, а ушли Павков и Јовичић.

22:17 - ПРОДУЖЕЦИ У ТРНАВИ

Продужеци ће ипак одлучивати, а можда и пенали о путнику у наредну рунду квалификација за Лигу шампиона у мечу Спартака и Звезде. Гледали смо у Словачкој репризу београдских 90 минута.

22:35 - РАДОЊИЋ ЈЕ ЗВЕЗДИНО ЗЛАТО - 1:2

Звезда води 2:1, Бен је маестрално упослио Радоњића у казненом простору високом лоптом из прве, а Радоњић је подигао лопту и дао гол

22:41 - ГОБЕЉИЋ МОГАО ДА РЕШИ МЕЧ

Гобељић само што је ушао у игру 100.минуту излази сам испред казненог простора, покушава да спусти до Бена уместо да сам реши из добре ситуације за гол и шаље прејаку лопту коју Бен не може да стигне и пропада велика прилика.

22:53 - МИЛОЈЕВИЋ ПОЈАЧАВА ОДБРАНУ

Милојевић мења Радоњића, улази Бабић. Звезда појачава одбрану. Црвено-бели су на корак од пласмана у плеј-оф Лиге шампиуона.

22:59 - СПАРТАК ПРОМАШИО ПЕНАЛ

Пенал за Спартак у 120. минуту после грешке Родића. Годал промашује са беле тачке.

23:02 - ЗВЕЗДА У ПЛЕЈ-ОФУ ЛИГЕ ШАМПИОНА

Звезда је у плеј-офу Лиге шампиона после победе од 2:1 у Словачкој.