Фудбалери Црвене звезде су на претпоследњој степеници до остварења сна званог Лига шампиона.

Српски првак је у првом мечу 3. кола квалификација за елитно такмичење, на стадиону “Рајко Митић”, игра против шампиона Словачке Спартака из Трнаве 1:1 (1:1).

Реванш је за седам дана у Словачкој.

20:05 - САСТАВИ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан – Стојковић, Савић, Дегенек, Родић – Јовичић – Бен, Крстичић, Ебесилио, Радоњић – Стојиљковић.

СПАРТАК ТРНАВА: Чуди – Кадлец, Тот, Годал, Чонка – Јирка, Слобода, Грендел, Грешак, Рада – Бакош.

20:32 - ПОЧЕО МЕЧ

Меч је почео нападом Спартака, који ће у првом полувремену претити Борјану на голу испод северне трибине. Црвено-бели су у првих 90 секунди меча извели два корнера, али без веће опасности у казненом простору гостију.

У првих 15 минута српски првак је доминантнији ривал, али бољу и агресивнију игру још увек није материјализовао озбиљнијом ситуацијом пред голом ривала, који није пришао ни близу голу Борјана.

20:57 - ГООООООЛ, БЕН ДОВЕО ЗВЕЗДУ У ВОЂСТВО

Звезда води од 23. минута голом Бена из пенала. Погрешили су гости на центру, изгубили лопту и омогућили црвено-белима брз контранапад. Лопта је дошла до Стојиљковића, који се извукао мало удесно, сачекао Крстичића који је по средини терена утрчавао у пуној брзини. Везиста српског првак је први стигао до лопте, оборио га је капитен Спартака Годал, који је због тог старта добио жути картон.

Бен је са 11 метара био више него сигуран, голмана је послао у једну, а лопту мирно у другу страну.

21:00 - ГОЛ - СПАРТАК ОДМАХ УЗВРАЋА

Тек што су пошли с центра, гости су успели да затресу мрежу Борјана. Акцију по десној страни и одличну асистенцију Јирка, испратио је и голом крунисао Грендел, чији шут из прве није успео да изблокира Вујадин Савић.

21:07 - СЛОВАЦИ СЕ ОСЛОБАЂАЈУ ПОЧЕТНОГ ПРИТИСКА

У првих 25 минута црвено-бели су били значајно бољи ривал, агресивнију игру крунисали су и вођством, али Словаци после изједначења све више и храбрије крећу ка голу Боријана.

21:18 - ПОЛУВРЕМЕ

После једног минута надокнаде времена, шпански судија је одсвирао крај првог полувремена.

21:34 - ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је других 45 минута меча. Црвено-бели су кренули с центра, а тренери на полувремену нису ништа мењали у саставима тимова. Први фудбалер Црвене звезде који добија жути картон је Немања Радоњић, због одгуривања ривала, пошто је над њим досуђен прекршај.

21:41 - ЈОВИЧИЋ ПРВИ ПРЕТИ

Први прете црвено-бели. У 51. минуту Бранко Јовичић је шутирао са преко 20 метара, али је лопта прошла поред гола. Одмах потом извршена је и прва измена, уместо Стојиљковића на терену је Милић.

У 53. минуту две прилике за домаћих. Најпре је Радоњић, после дубинског додавања Стојковића, издржао дуел с једним од дефанзиваца гостију и искоса с леве стране изашао сам пред голмана Спартака, који је истрчао и ушао у шут офанзивцу црвено-белих. Одмах потом, са преко око 20 метара шутирао је Ебисилио, али је чувар мреже словачког шампиона био сигуран.

22:01 - СРНИЋ УМЕСТО МИЛИЋА

Немања Милић се повредио и уместо њега је на терену од 72. минута Славољуб Срнић. Прва промена код гостију, уместо Бакоша на терену је од 75. минута Его.

Игра ће се још пет минута надокнаде времена.