Фудбалери Радничког из Ниша победили су вечерас на свом терену Динамо из Врања са 2:0, док је Рад у Новом Саду са 2:1 тријумфовао против Војводине у утакмицама трећег кола Супер лиге Србије.

Нишлије су после елиминације из квалификација за Лигу Европа на Чаиру надиграле Динамо и оправдале улогу фаворита.

Водећи гол за екипу Ненада Лалатовића постигао је Александар Станисављевић у другом минуту судијске надокнаде времена на асистенцију Нермина Хаскића.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЂУКИЋ ОТИШАО, ОСТАЛО МУЧЕЊЕ: Партизан безидејан и после смене тренера, борбени Лучанци “откинули” два бода

Победу Нишлија потврдио је Слађан Николић из једанаестерца у 78. минуту.

Раднички је после три утакмице трећи са шест бодова, док је Динамо последњи, без бодова.

Рад је на гостовању против Војводине у Новом Саду дошао до прве победе у сезони, а "лале" оставио при дну табеле.

Екипа Зорана Милинковића повела је поготком Ђорђа Денића у 41. минуту, да би изједначење Војводини донео Лазар Арсић у 47. из једанаестерца.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: У КАРДИФУ ЖАЛЕ ЗБОГ ГРУЈИЋА: Марко има проблеме са уговором, разумемо га

"Грађевинари" су ипак у наставку сусрета успели да дођу до другог гола, иако су били у подређеној позицији на терену, а стрелац победносног поготка био је Никола Шипчић у 72. минуту.

Рад је утакмицу завршио са десеторицом играча на терену, пошто је Денић у судијској надокнади времена добио црвени картон.

Екипа са Бањице има три бода и заузима 13. место, док је Војводина 15. са два.