УГЛАВНОМ са резервистима, Црвена звезда је на "крову" успела да савлада домаћи Вождовац и настави серију победа - 2:1 (2:0). Тренер лидера Владан Милојевић је уз освојена нова три бода одморио главне ведете за важан двобој са Спартаком из Транаве, у уторак (20.30) на "Маракани".

Меч је обележио Вељко Симић, повратник у црвено-бело јато. У петак је потписао уговор, дан касније се радовао и дебију и поготку. Већ у другом минуту одлично је испратио акцију свога тима, натрчао на одбитак и сместио га у сам углић. Пре овог, дао је и два поготка за Земун у првенству. Код 2:0, у финишу првог полувремена, покретљиви Симић је пропустио два зицера да стави тачку на утакмицу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Квалификације за ЛЕ и ЛШ: Шпанци суде "вечитима"

У чашћавању противника било је 1:1. Две почетничке грешке дефанзиваца донеле су два поготка. У 25. минуту Остојић је кратко вратио лопту, што је казнио све бољи нападач Стојиљковић за првенац у црвено-белом дресу и 2:0 на семафору.

Када се очекивало да гости са сигурна два гола предности уведу меч у рутину, забрљао је Сумаила. Штопер црвено-белих ће деби памтити по лошем, после његовог кикса у 56. Дуроњић је пресекао лопту и савладао Поповића. Ово је био први гол који је примила Звезда у овој сезони, у седмом мечу, после 596 минута. Осокољен овим голом, Вождовац је кренуо по изједначење, а најбољу прилику за реми пропустио је Луковић у 82. минуту, из добре позиције шутирао је преко гола.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЕВРОПА ОСТАВЉЕНА ПО СТРАНИ: Милојевић увек захтева максимум

ВОЖДОВАЦ - Ц. ЗВЕЗДА 1:2 (0:2)
СТРЕЛЦИ: Дуроњић у 56. минуту за Вождовац, а Симић у 2, Стојиљковић у 25. за Црвену звезду. Стадион: Вождовца. Гледалаца: 2.000. Судија: Милош Ђорђић.
ВОЖДОВАЦ: Кнежевић 6,5 - Ћирковић 6, Михајлов 6, Петровић 6, Ковачевић 6 - Остојић 5 (од 37. Милутиновић 6), Павловић 6 - Дуроњић 6,5, Луковић 6,5, Машовић 6 - Ступаревић 6 (од 83. Јевтић 6).
Ц. ЗВЕЗДА: Поповић 6,5 - Гобељић 6,5, Дегенек 6,5, Сумаила 5, Хајдин 6,5 - Јовичић 6,5, Јованчић 6,5 - Срнић 6,5 (од 86. Милијаш -), Симић 7,5, Милић 6,5 (од 59. Јевтовић 6) - Стојиљковић 7 (од 74. Јовељић -).
ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Вељко Симић (Ц. звезда)