ЗА новајлију у Суперлиги добар је и други тим шампиона. Резервисти Црвене звезде су на прволигашкој премијери без већих проблема савладали Динамо из Врања – (1:0). Док су се првотимци одмарали за први меч са Судувом у уторак, указану шансу су пре свих искористили стрелци голова, везиста Душан Јованић, млади нападач Дејан Јовељић и брзоноги Милан Јевтовић.

За првенствени деби у новој сезони, Владан Милојевић није промешао карте, него је променио читав шпил. У односу на меч са Спартаксом, тренер црвено-белих у први тим је гурнуо чак деветорицу нових играча. Само су задржани дефанзивац Дегенек и креатор Ебисилио. У најјачем тиму дебитовао је Звездин школарац, леви бек Алекса Терзић (1999. годиште), а шансу у нападу добио је његов вршњак Дејан Јовељић. Као капитен, екипу је предводио Марко Гобељић.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: У ПОНЕДЕЉАК ЖРЕБ ЗА ТРЕЋЕ КОЛО КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЛШ И ЛЕ: Ево потенцијалних ривала српских клубова

„Хоћемо титулу“ - стигла је на старту порука са распевног севера. Међутим, прву шансу на утакмици су створили гости. У другом минуту нападач Врањанаца из Гане, Закарија Сурака, вешто је избацио Дегенека и левицом погодио спољни део стативе.

Домаћин почиње опасније да прети од 16. минута, Јовичић је одлично проиграо Јевтовића а његов шут добром интервенцијом зауставља голман гостију Урош Ђурић. Два минута касније, новајлија из Војводине Душан Јованчић је одлично шутирао са двадесетак метара, али није имао среће, погодио је стативу. Вратило се Јованчићу у финишу првог дела. Овога пута Дегенек је после корнера погодио стативу, лопта се одбила до расположеног везисте који овога пута погађа за 1:0.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Звезда: Почела продаја карата за Судуву

Велики труд исплатио се Јовељићу у 52. минуту када је после акције Ебисилија остао сам, затресао мрежу и младалачки, као фурија отрчао да се похвали и поклони северу – 2:0.

Врањанци се отварају и остављају одбрану на ватрометини, што кажњава Милан Јевтовић да се упише у стрелце и стави тачку на Звездин првенствени првенац – 3:0.

МИНУТ ЋУТАЊА
ПРЕ утакмице, одржан је минут ћутања у част Горану Буњевчевићу и Бранимиру Бабарогићу. Буњевчевић је био капитен црвено-белих, а обављао је фунцкцију спортског директора у ФС Србије, док је Баброгић био голман црвено-белих, после тога истакнути фудбалски судија и функционер.

Ц. ЗВЕЗДА – ДИНАМО В. 3:0 (1:0)
СТРЕЛ. Јованчић у 41, Јовељић у 52, Јевтовић у 76 минуту . Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 5.186. Судија: Илија Брдар (Нови Сад) 6.
Ц. ЗВЕЗДА: Поповић -, Гобељић 7, Бабић 7, Дегенек 7, Терзић 7, Јовичић 7, Мелег 7 (од 77. Павков -), Јованчић 7,5, Јовељић 7,5, Ебисилио 6,5 (од 53. Милијаш ), Јевтовић 7 (од 82. Милић -).
ДИНАМО: У.Ђурић 6,5, Илић 5,5 (од 50. Станковић 5,5), Павишић 5, Н. Ђурић 5, Вукајловић 5, Окамијан 5,5, Тасић 5 (од 46. Недељкјовић 5), Антић 5,5, Сићовић 5,5 (од 70., Димитров 5,5), Сурак 5,5.
ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Душан Јованчић (Ц. звезда)