Фудбалери Партизана победили су екипу Рудара из Пљеваља резултатом 3:0 у мечу првог кола квалификација за Лигу Европе.

Црно-бели су у Никшићу повели голом Јевтовића са беле тачке у 44. минуту, а вођство београдског клуба дуплирао је Сума у 51.

Партизан је у другом полувремену успоставио доминацију, све време контролисао игру, а у 57. минуту коначан резултат је поставио дебитант Гомеш.

Освајач Купа Србије је тако дошао до добрих “залиха” пред реванш у Београду, који је на програму за седам дана.

Победник двомеча ће се у наредном кругу састати са бољим из дуела Тракаи (Литванија) - Иртиш Павлодар (Казахстан), који су данас ремизирали 0:0.

САСТАВИ

РУДАР: Радовић - Пешукић, Живковић, Митровић, Секулић - Сопо, Голубовић, Е. Куч, Бошњак, Зечевић, Ђаловић

ПАРТИЗАН: Стојковић – Енаке, Валијенте, Марковић, Шеховић – Јевтовић, Здјелар, Сума, Пантић – Николић, Гомеш.

20:13 - ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Судије су дале знак за почетак утакмице. Домаћин је први стигао до казненог простора ривала, Ђаловић је припретио, али је Стојковић био на правом месту. Први шут на мечу такође је упутио Рудар, али је Зечевић послао лопту преко гола. Током првих десет минута није било озбиљнијих претњи у шеснаестерцу Стојковића или Радовића. Партизан је своју шансу тражио у брзим контрама. Голман црно-белих је у неколико наврата после гол аута лопту одмах слао најистуренијим играчима, али су дефанзивци црногорског прволигаша били добро постављени. Освајач Купа Србије има већу иницијативу и посед лопте, али још увек није успео да угрози домаћина.

Партизан је у Никшићу дочекан уз велики број присталица на трибинама, а међу транспарентима нашао се и један на којем пише "Добродошао, Партизане. Осећај се као код своје куће".

Рудар је током првих 40 минута имао два шута у оквир гола црно-белих, док београдски тим ниједном није успео да пробије "бедем" клуба из Пљеваља и припрети Радовићу. У 41. минуту Шеховић је био у јединој доброј шанси у првом полувремену. Играчи домаћег тима спремили су офсајд замку и чекали да судије подигну заставицу, али недозвољене позиције није било. Млади фудбалер Партизана је остао сам испред голмана, распалио по лопти, али је Радовић сачувао свој гол.

ГООООООЛ - ЈЕВТОВИЋ У 44. МИНУТУ

Арбитри су због фаула направљеног у казненом простору досудили пенал за Партизан. Јевтовић, који је стандардни извођач једанаестераца за црно-беле, још једном је био прецизан и донео вођство београдском тиму.

По истеку 46. минута, судије су одсвирале крај првог полувремена.

21:14 - ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Судије су дале знак за почетак другог полувремена. Није било промена у односу на стартне поставе.

ГООООООЛ - СУМА У 51. МИНУТУ
Млади Шеховић је пробио по левој страни, погледао где се налазе његови саиграчи, а онда оставио лопту Суми, који је натрчао и шутирао из прве. Радовић је био немоћан.

ГООООООЛ - ГОМЕШ У 57. МИНУТУ
Тек што су прославили други гол на мечу, црно-бели су дошли и до трећег поготка. Гомеш се поред тројице противничких играча изборио за шут и постигао првенац на свом дебитантском наступу за Партизан.

После трећег примљеног гола домаћи тим је одреаговао изменом. Уместо Куча је на терен ушао Вуковић. Убрзо је и Партизан направио прву промену у постави, у 61. минуту је Николића заменио Косовић, па су црно-бели остали са једним нападачем на терену, а појачали везни ред. У 71. минуту уместо стрелца првог поготка на мечу Јевтовића, у игру је ушао Јанковић.

Темпо игре је опао после трећег поготка Партизана. Домаћи тим у другом полувремену није створио ниједну шансу. Црно-бели чувају лопту и не дозвољавају ривалу да се приближи казненом простору. У 74. минуту домаћин је направио двоструку измену, Ђаловића је заменио Јанкетић, а Голубовића Мацановић. Убрзо је и Партизан направио последњу промену у постави. Милетић је ушао у игру уместо Валијентеа.

У 82. минуту српски тим је остао без Суме, који је због повреде дуго био на земљи. Изнет је на носилима, али се после неколико минута вратио. Занимљиво, први жути картон на мечу, судије су доделиле тек у 87. минуту, а добио га је Пешукић.

До краја меча није било већих узбуђења, резултат је од 57. минута остао непромењен.