Фудбалери Црвене звезде ремизирали су 0:0 на гостовању Спартаксу из Риге, у мечу првог кола квалификација за Лигу шампиона.

Црвено-бели су били боља екипа на терену, константно су нападали и претили голу ривала, али је домаћин срчаном одбраном сачувао мрежу.

САСТАВИ

СПАРТАКС: Нергулас - Фреиманис, Косорић, Ос, Шлампе - Малев, Хонорато, Дмитријев - Вишњаковс, Сварупс, Кобзар

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Стојнковић, Савић, Бабић, Родић - Јовичић, Крстичић - Милић, Бен, Радоњић - Стојиљковић.

18:03 - ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Спартакс је имао први напад на мечу, али је Звезда брзо украла лопту домаћину. Све до шестог минута није било већих узбуђења. Шампион Летоније је тада добио прилику да припрети из прекида. Слободан ударац је извео Дмитријев, на другој стативи је пронашао Косорића, али капитен домаћег тима није захватио лопту онако како је желео.

Минут касније, Спартакс се нашао у новој шанси. Кобзар је после продора пао у шеснаестерцу Звезде, тражио је пенал, али је због симулирања добио жути картон. Радоњић је у 17. минуту имао добру прилику да затресе мрежу ривала, са ивице казненог простора је шутирао ка голу Нергуласа, али је лопта завршила далеко од десне стативе. Недуго потом, Владан Mилојевић био је приморан да направи прву измену. Стојиљковић због повреде није могао да настави утакмицу, заменио га је Павков. Црвено-бели су на почетку меча деловали резервисано, али како време одмиче успостављају доминацију.

Радоњић је у 26. минуту могао до гола после прекида. Српски репрезентативац је из слободног ударца шутирао директно на гол, али је голман Спартакса изванредно реаговао и "скинуо" чист зицер. Убрзо је уследила најбоља прилика Звезде у досадашњем току меча. Бен је остао сам на петерцу, добио је лопту, али је шутирао преко гола. Мало је недостајало да фудбалери из редова летонског шампиона то казне. У 33. минуту Родић је са гол линије интервенисао после шута Вишњаковса. Искусни 34-годишњак је после контре умало претворио у гол тек прву прилику домаћина на мечу.

Идентичну шансу попут оне из 26. минута Радоњић је имао и у 38. Одлично је шутирао из слободњака, али је лопта завршила тик уз леву стативу. Већ у наредном нападу Летонаца, Звезда је морала да брани гол. Кобзар је пробио по левој страни, протрчао поред неколико гостујућих фудбалера и убацио лопту у казнени простор, али је одбрана црвено-белих била на правом месту. На другој страни, Павков је у 41. минуту добио "поклон зицер". После лоше интервенције једног дефанзивца Спартакса, лопта му се одбила у ноге, али је нападач српског шампиона са свега неколико метара раздаљине шутирао преко гола.

После надокнаде од једног минута, арбитри су одсвирали крај првог полувремена. На стадиону у Риги и даље нема голова. Фудбалери Звезде могу бити задовољнији јер су током првих 45 минута 11 пута шутирали на гол ривала, док је Спартакс само једном припретио Борјану.

19:04 - ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме. Владан Милојевић је направио другу измену - уместо Милића је ушао Ебесилио. У уводним минутима друге деонице ни Звезда ни Спартакс нису креирали добру шансу за гол. Црвено-бели своју прилику виде у прекидима, али ни после више од десет минута игре у другом полувремену нисмо видели ниједну добру акцију.

У 60. минуту домаћи тим је направио прву измену Давидов је ушао у игру уместо Кобзара. Убрзо је на клупу отишао и Сварупс, заменио га је Агире. У 69. минуту, Ебесилио се нашао у доброј позицији да “матира” Нергуласа. После центаршута Бена захватио је лопту главом, али не онако како је желео. Голман Спартакса је избацио лопту у корнер. Међутим, после гужве у шеснаестерцу домаћина Фреиманис је остао на земљи. Лекарска екипа му је одмах указала помоћ и он се потом придигао и остао у игри.

Црвено-бели, за разлику од потпуне доминације у првом полувремену, у другом нису створили много шанси, иако имају 75 посто посед лопте. Спартакс после 80 минута игре и даље има само један шут на гол Борјана. Новом изменом покушавају да унесу свежину и бар сачувају гол код куће. Михађукс је заменио Дмитријева. Нешто мање од десет минута пре краја, прилику је уместо Радоњића добио Јевтовић, па је и Звезда извршила последњу измену.

Домаћин се срчано брани, али сваку украдену лопту користи да припрети на противничкој половини. У 85. минуту, Спартакс је умало казнио пад у концентрацији црвено-белих. Бабић је желео да интервенише из казненог простора, али је лопту дао у ноге Агиреу. Срећом по тим из Љутице Богдана, Борјан је одлично реаговао и сачувао свој гол.

Судије су продужиле меч три минута. Звезда је покушала да у надокнади дође до гола, али је домаћин осујетио сваку шансу црвено-белих. Утакмица је завршена без голова.