СРПСКИ шампион је победио и у другом пријтељском мечу на припремама у Аустрији. После Рида, пао је и Аполон из Лимасола – 1:0 (0:0). Када нису успели из бројних шанси да дођу до поготка, Црвеној звезди је помогао противнички играч Сахети, који је у 81. минуту постигао ауто-гол после центаршута Милијаша за више него заслужени минималац.

Меч са другопласираним тимом кипарског првенства, био је најбољи увид шта Звезду чека у очекиваном двобоју са прваком АПОЕЛ-ом у другом коло квалификација за ЛШ.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Звезда довела штопера из Гане

Све до финиша меча, Звезда није успела да апсолутну доминацију претвори увођство. У првом полувремену Бен је пропустио две одличне прилике, а у наставку се истакао голман Аполона Шембри, јер је скидао ударце Гобељићу, Мелегу и Бену. Кипрани су створили само једну добру прилику, на самом крају утакмице.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: АПОЕЛ И ЗВЕЗДА ПОСТИГЛИ ДОГОВОР: Ебисилио облачи дрес српског првака

За разлику од прве утакмице са Ридом, тренер црвено-белих Владан Милојевић је направио две промене, левог бека уместо Хајдина играо је Гобељић, а по десном крилу Мелега је заменио Јевтовић. Звезда ће у суботу (17.00)у трећој провери одмерити снаге са ЛАСК-ом из Линца.

ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Гобељић, Савић, Бабић, Јовичић, Крстичић, Срнић, Јевтовић, Бен, Пешић. У другом полувремену су ушли: Мелег, Хајдин, Стојиљковић, Милић, Павков, Милијаш.