Киксеви одбране су скупо коштали Црвену звезду на гостовању у Русији. После одличног меча и прегршт добрих прилика Краснодар је славио са 3:2.

Могао је руски тим да буде убедљивији, али је исто тако и српска екипа могла можда и до бољег резултата да нису грешке дефанзиваца сурово кажњене.

На крају и са два гола на страни Милојевићеви пулени имају чему да се надају у реваншу у Београду.

Краснодар је имао вођство од 2:0 головима Игнатјева (20) и Клаесона (46. минут), Срнић је у 57. минуту смањио, Петров после велике грешке вратио на два гола предности да би Пешић за мање од 60 секунди колико је провео на терену успео смањи вођство и врати наду свом тиму.

ТОК МЕЧА

САСТАВИ:
Краснодар: Синицин - Петров, Мартинович, Гранквист, Рамирез - Ристић, Мамајев, Газински - Клаесон, Вандерсон, Игнатјев
Црвена звезда: Борјан - Анђелковић, Савић, Бабић, Стојковић - Доналд, Ле Талек - Радоњић, Канга, Срнић - Боаћи

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Меч у Краснодару је почео. Први напад је имао српски тим после кратко изведеног корнера и центаршута Анђелковића, али су домаћини успели да спрече већу опасност. Мала несигурност Борјана код шута Срнића, без праве шансе за сада.

Корнер за домаћина у 15. минуту, кратко изведен, нешто дужа акција и добра одбрана српске екипе после чега је Стојковићев старт на око 18 метара арбитар Мажејка окарактерисао као фаул. Игантјев је шутирао и погодио живи зид.

У првом делу меча Краснодар има лопту у свом поседу и полако тражи пут до гола. Пронашао га је у 20. минуту. Ристић је одлично шутирао, Борјан некако успео да одбије лопту, Анђелковић је каснио, а млади Игнатјев све то пратио и донео свом тиму предност.

Покушава Звезда после примљеног гола да дође до поседа и прилике. Успели су то у 26. минуту. Срнић је шутирао веома јако, голман некако успео тај шут да одбије, после чега је Боаћи слабо шутирао. Пар минута пре тога је Доналд добио ударац у лице, али се убрзо вратио на терен.

Могао је Краснодар одмах да казни промашај црвено-белих. Слаба реакција одбране, лопта у петерац, али је Стојковић био на правом месту и отклонио опасност. Уследио је корнер, избачена лопта и контра у којој се нашао Канга. Рамирез га је фаулирао за нијансу оштрије и одмах добио жути картон.

Канга је извео слободан ударац, послао лопту у казнени простор и после велике гужве је некако одбрана домаћег тима успела да је избаци у корнер. Добро га је извео Канга и опет су дефанзивци Краснодара успели то да отклоне. Радоњић се изборио за нови корнер, Канга је овог пута послао лопту на прву стативу што је руска екипа лако отклонила.

Посебно добро је Ристић расположен за игру против некадашњих саиграча. Још једном је шутирао одлично, а Борјан уз доста проблема успео да ухвати ту лопту. На другој страни нови фаул над Кангом, солидан напад и четврти изборен корнер за Звезду. Овог пута Гелор није извео толико добро што су играчи Краснодара искористили да лако интервенишу.

Добра прилика за српски тим у 36. минуту. Срнић је оставио Стојковићу доста простора по десној страни, овај добро центрирао, лопта се одбила до Радоњића чији ударац су успели да изблокирају. Вандерсон је створио велике проблеме на другој страни, прошао неколико играча, али га је Савић зауставио.

Радоњић је показао своју брзину, наместио се на шут, опет је био изблокиран. Превише простора на половини Звезде имају играчи Краснодара. Користе то на прави начин, чувају лопту у свом поседу и чекају прилику. Вандерсон се наместио на нови ударац, изблокирао га је Стојковић. У 43. минуту су домаћини тражили пенал после пада Вандерсона у казненом простору, али је судија само одмахнуо руком.

Још једном је Радоњић у завршници првог дела покушао и још једном је његов ударац изблокиран. Арбитар је продужио прво полувреме за 60 секунди, Звезда је имала последњи напад, Радоњић и Анђелковић су одлиграли дупли пас, успели су то домаћи играчи да избаце у корнер, али судија Мажеика није допустио да се изведе, већ је показао играчима пут у свлачионицу.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Само што је почео други део меча мрежа се већ тресла. Рамирез је послао лопту на другу стативу, Анђелковић пратио њен лет без икакве реакције, а Клаесон све то искористио и послао лопту у гол.

Најбоља прилика за Звезду на мечу у 52. минуту. Радоњић је проследио лопту од Анђелковића, овај послао лопту у петерац ка Боаћију који је шутирао право у голмана Синицина. После корнера је уследила контра домаћег тима коју је Стојковић осујетио и омогућио брз напад, шут Боаћија и блокада за нови ударац из угла.

Канга је поново извео корнер, овог пута знатно слабије. Недуго затим је Лет Талек добио жути картон због фаула над Рамирезом.

Нешто дужи напад Звезде, Доналд оставља лопту до Срнића, Славољуб остаје са превише простора, шутира снажно и прецизно и враћа наду српском тиму - 2:1.

Велики судијски превид и много среће за црвено-беле. Бабић је пуштао Ристића превише, овај још једном фантастично шутирао, лопта се од пречке одбила иза гол линије, али судије то нису виделе тако да регуларан гол домаћег тима није признат. Много среће...

Ле Талек поново не излази у блок, Ристић то користи и добро шутира опет, срећом поред стативе. Нова велика шанса за Краснодар, Инатјев се одлично убацио из другог плана, пребацио лопту преко Борјана, али је Анђелковић стигао да избаци лопту са гол линије у аут.

Невероватно лоше постављање штопера Звезде, Ле Талек и Бабић су каснили, Петров чекао лопту и сјајним волеј ударцем матирао немоћног Борјана. Две промене Милојевића, Радоњић и Бабић су изашли, ушли су Милић и Пешић.

Невероватни Пешић. Ни минут није прошао од када је крочио на терен, а већ се уписао у листу стрелаца. Милић није одустајао од лопте, успео је да је стигне, врати у петерац где је Александар послао у мрежу - 3:2 од 71. минута.

Још један сјајан ударац Ристића, овог пута Борјан брани. А, онда неспортски потез Краснодара. Срнић и Анђелковић су остали да леже на земљи, Смолов није желео да избаци лопту напоље, а када је коначно до тога дошло Савић је кренуо физички да се обрачуна са Смоловим. Дошл оје до велике гужве, а судија је обојици показао по жути картон.

Анђелковић је због повреде морао ван терена, заменио га је Гобељић, да би после корнера ударац Гранквиста завршио преко гола. Јак шут Смолова у 81. минуту и одлична интервенција Борјана.

Имала је Звезда прилику да изједначи, Пешић се нашао у доброј шанси, али се спетљао, Мартинович све то пратио и спречио опаснију прилику. Покушали су потом да изненаде Борјана ударцем из даљине, али је шут завршио преко пречке.

У 88. минуту је Ристић зарадио жути картон. Спречио је контру, вукао са леђа Пешића и тако "пожутео". Канга је послао добар центаршут у петерац, али је лопта ударила у руку Ле Талека после дуела са Гранквистом. Сјајна шанса за Звезду, није било офсајда, Пешић је покушао да искористи то што је Синицев истрчао, али није успео да пронађе Боаћија.

Арбитар је продужио меч за чак пет минута, али шанси у надокнади није било. Краснодар у Београд долази са предношћу од 3:2.