Фудбалери Ливерпула победили су на свом терену Тотенхем са 2:0, у утакмици 25. кола Премијер лиге и прекинули низ од пет мечева без победе.

Двоструки стрелац на Енфилду био је Саидо Мане, у 16. и 18. минуту. Код првог гола асистент му је био Жоржињио Вајналдум, док је код другог поготка Мане успео да затресе мрежу после покушаја Адама Лалане и Роберта Фирмина.

Ливерпул је био бољи током целе утакмице, имао је више прилика, углавном преко Роберта Фирмина, Манеа и Кутиња. Са друге стране, најбољу прилику за Тотенхем пропустио је Хунг Мин Сон.

Ливерпул је тако остварио прву првенствену победу у 2017. години.

"Најважнији је тим. Имали смо неколико тешких недеља, али то се дешава у фудбалу. Заслужили смо победу. Контролисали смо утакмицу од почетка до краја", рекао је Мане за Би-Би-Си (ББЦ).

Екипа Јиргена Клопа је остварила 14. победу у првенству и заузима четврто место на табели са 49 бодова.

Ливерпул је на неки начин овом победом помогао водећем Челсију, пошто је друголасирани Тотенхем остао на 50 бодова, па ако Челси сутра победи Барнли, "побећи" ће на 12 бодова.

Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су на свом терену Вотфорд са 2:0, у 25. колу Премијер лиге, и тако макар привремено дошли на пето место табеле.

Јунајтед је славио головима Хуана Мате у 32. и Антонија Марсијал у 60. Јунајтед је сада на петом месту, последњем које води у европска такмичења, са бодом мање од Манчестер ситија и бодом више од Ливерпула, који имају по меч мање.

Стоук је на свом терену победио Кристал Палас са 1:0. За селекцију гостију дебитовао је српски интернационалац Лука Миливојевић и одиграо је свих 90 минута. Палас је претпоследњи са 19 бодова, колико има и "фењераш" Сандерленд, који је код куће данас изгубио од Саутемптона 4:0.

Саутемптону је то била прва победа после два пораза, а асистент код другог гола био је српски репрезентативац Душан Тадић.

Евертон је у прошлом колу постигао шест голова, али је данас одиграо без голова са Мидлсбром у гостима и тако је пропустио прилику да ухвати прикључак за екипама из првих шест на табели. "Карамеле" сада имају пет бодова мање од градског ривала Ливерпула.

Вест Хем је код куће одиграо 2:2 са Вест Бромвичем. "Чекићари" су губили 0:1, па преокренули на 2:1, да би ВБА у петом минуту надокнаде изједначио и освојио бод. Стање на табели се тако није променило. ВБА је осми са 37 бодова, пет више од свог данашњег противника.