Од 2018. године креће регионална лига у фудбалу?
23. 07. 2016. у 12:12
Идеја је да се то такмичење игра паралелно са домаћим такмичењима, а одржавало би се између фебруара и маја. Награде би биле веома значајне – каже Славиша Кокеза
Славиша Кокеза Фото: Архива ВН
Већ дужи низ година се прича о прављењу регионалне лиге у фудбалу у којој би учествовали Звезда, Партизан, Динамо Загреб, Хајдук, Будућност...До сада је све било само на спекулацијама, а од 2018. године би то могло да постане стварност.
- Идеја је да се то такмичење игра паралелно са домаћим шампионатима, а одржавало би се између фебруара и маја. Саме награде не би биле мале, већ би биле веома значајне и имале би велики утицај на буџете свих клубова – рекао је председник ФСС Славиша Кокеза гостујући на телевизији „Арена спорт“.
Овај пројекат би подржала и УЕФА па би шампион имао потенцијално место у Лиги шампиона, уз награду од 2.5 милиона евра, док од првих десетак тимова ниједан не би добио мање од 700-800 хиљада.
- Мислим да сам запамтио све бројке – додао је Кокеза.
У том такмичењу би Србиај и Хрватска имале по три или четири места, Босна и Херцеговина два, а Црна Гора, Македонија и Словенија по једно.
GP
23.07.2016. 12:29
Samo misle na pare, a na posledice ni na tren!
Опет је на сцени наше кратко памћење. Мало нам је један Максимир, један дрон, један погибељан старт над Сулејманијем...све нам је то мало, хајде да направимо још коју прилику да се све то понови. А награде могу да буду и астрономске, нпр. милијарду евра победнику, осталим учесницима по пола милијарде - све је то џаба, јер док се фудбал не очисти од криминала неће ни један евро отићи тамо где треба, већ ће се мистериозно изгубити.
velike nagrade za klubove a koliko mrtvih navijaca dali ste coravi ili vas to ne zanima?
Super ideja, koja je odavno trebala biti realizovana... To bi bili oni pravi DERBI
Има доста добрих ствари у тој регионалној лиги. Међутим има и лошија на претек. Али све је засад на појму теорије свакако.
Коментари (18)