Фудбалери Манчестер Ситија декласирали су данас екипу Њукасла са 6:1 (1:1) у 8. колу енглеске Премијер лиге.

Гости су повели првим голом Александра Митровића у Премијер лиги, али се касније за само 20 минута Серхио Агуеро пет пута уписао у стрелце и израстао у јунака меча на Етихаду. Сјајну партију пружио је и Кевин Де Брујне, асистент код два гола и егзекутор једног.

Код Њукасла Митровић је одиграо цео меч и пропустио је зицер да се прослави код вођства свог тима, док је Александар Коларов за домаће такође одиграо свих 90 минута.

Екипа Мануела Пелегринија је славила први пут после два везана пораза и бар до сутра преузела прво место од ривала Јунајтеда.

Нови тријуимф забележили су фудбалери Лестера на гостовању у Норичу 2:1, који их враћа у врх табеле и на деобу треће позиције са Кристал Паласом.

Велику прилику да слави пропустио је Борнмаут пошто је Глен Мареј промашио пенал у финишу меча против Вотфорда - 1:1. Победника није било у сусрету Санделенда и Вест Хема - 2:2.

Резултати и стрелци:
Кристал Палас - Вест Бромвич Албион 2:0 (Боласи 68, Кабај 89)
Манчестер Сити - Њукасл 6:1 (Агуеро 42, 49, 50, 60, 62, Де Брујне 53. - Митровић 18)
Астон Вила - Стоук 0:1 (Арнаутовић 55)
Борнмаут - Вотфорд 1:1 (Мареј 28. - Игало 45)
Норич - Лестер 1:2 (Мбокани 68. - Варди 28. пенал, Шлуп 47)
Сандерленд - Вест Хем 2:2 (Флечер 10, Ленс 22. - Џенкинсон 45+1, Паје 60)