Љајић: Важно је да останемо хладне главе против Данске

Тањуг

08. 06. 2015. у 13:43

Лепо је када се победи у репрезентацији, иако нам победа није донела бодове, али значи због атмосфере и припреме за меч у Копенхагену - каже Адем

Љајић: Важно је да останемо хладне главе против Данске

Адем Љајић на мечу против Азербејџана Фото: Тањуг

Српски фудбалски репрезентативац Адем Љајић изјавио је да је срећан због постигнутог гола против Азербејџана, првог у дресу А тима, али да је појединачни учинак у другом плану.


Србија је у пријатељском мечу савладала Азербејџан са 4:1, а Љајић је постигао други гол на утакмици, његов први на укупно 11 мечева за најјачу селекцију.

- Задовољан сам, истина, могла је лопта брже да се креће у првом полувремену, али касније је све надокнађено. Лепо је кад се победи у репрезентацији, иако нам победа није донела бодове, али значи због атмосфере у којој настављамо припреме за Данску", рекао је Љајић за сајт ФСС.

Он је додао да Србија има квалитетан тим и квалитетне појединце, који знају да морају да победе у Данској, уколико желе да остану у трци за пласман на шампионат Европе у Француској.

- Припремамо се, радимо, али знамо да ће нам пре свега бити потребна хладна глава против Данске - поручио је ас Роме.

Капитен фудбалске репрезентације Србије Бранислав Ивановић и његов заменик Александар Коларов поручили су да је победа у пријатељском мечу против Азербејџана (4:1) позитивно утицала на самопоуздање екипе уочи важне утакмице са Данском у квалификацијама за првенство Европе.

- Одиграли смо утакмицу против Азербејџана максимално професионално, али у Данској морамо много више да пружимо, поготово јер то неће бити ни слична утакмица. Задовољан сам и постигнутим головима, али то није посебно вредно помена - изјавио јe двоструки стрелац Ивановић за сајт ФСС.

Утакмица између Данске и Србија игра се у суботу у Копенхагену од 20.45 сати.


Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (4)

Ilija

08.06.2015. 15:34

Uvek ista prica pred utakmicu. Dajte, bre, zaigrajte i pobedite, nama je dosta vise vase price.

Vladimir Petkovic

08.06.2015. 15:55

@Ilija - gledao sam sinoc utakmicu i moram da kazem da ono sto su pokazali nikako me ne cini optimistom,naprotiv..oni nista nisu naucili od zadnjih utakmica.i dalje se kretaju ko babetine neke ,i dalje nema zara ,nema pressinga jednostavno jos uvek se ne vidi rukopis trenera djurcica..kad smo kod trenera.miroslav djukic je trenutno bez posla ,sta ceka nas savez? treba ga vratiti,dati mu tro godisnji ugovor i sta bude nek bude a ne ovako,radovan je amater ,nema on sta traziti na klupi reprezentacije