НИ пенал, ни вођство, ни играч више 45 минута нису били довољни фудбалерима Црвене звезде да се с Врачара врате као победници и тако украсе 68. рођендан клуба. Напротив! Игром недостојном славног имена, споро, без идеје и концепције, још су и добро прошли с ремијем против Рада, екипе састављене махом од 20-годишњака скромног искуства чак и за српску суперлигашку сцену - 1:1 (0:1).

Да у Звездином тиму много тога не штима видело се и на пролећној премијери против Јавора, када се екипа Александра Јанковића "упалила" тек после резултатског минуса и успела да преокрене. Овај пут, ни примљени гол није означио буђење, већ је тек тада све почело да пуца по шавовима и прелази у стихију која је однела два бода, а бледу наду да је Партизан достижан свела на теорију.

Покушавајући да оправда екипу, Александар Јанковић је навео да је реч о младом тиму, што у дуелу с Радом никако не пије воду (просечна старост на мечу била је 22,85:20,85 у корист Звезде). Добро упаковани вртић "грађевинара" од првог минута није хтео споредну улогу, па је већ у уводу двапут изиграо одбрану гостију, али су Адамовић и Ђурђевић били непрецизни из повољних прилика.

На другој страни, Звезда је упорно ударала по левом боку, рачунајући да ће једва пунолетни Вицо бити слаба карика. Све до 40. минута било је - супротно! Дечкић са Бањице до тада је потпуно умирио Касалицу. Међутим, други успешан бег Звездиног крила био је кобан по номиналног домаћина. Неспоразум Вица и голмана Кљајића завршен је пеналом за црвено-беле и престрогим искључењем чувара мреже Рада, који је срушио Касалицу у налету ка мрежи.

Очекивало се да ће Милијашев погодак с 11 метара донети Звездиним играчима сигурност, течнију игру и шансе. Уместо тога, додавањима "ја теби - ти мени" само су појачавали утисак сопствене немоћи у којој је одскакао Дарко Лазовић. Уместо да буде лидер, други пут заредом играо је испод очекивања, кретао се као статиста, избегавао дуеле и деловао инфериорно крај расположеног Николе Лековића.

Да све буде горе за Звезду, шеф струке је одлучио да изведе Гарида и од тада је његов тим изгубио какву-такву сигурност у пасу и мирноћу у игри, па се све свалило на леђа капитена Милијаша. Експресно је уследила казна: дефанзивац Ћирковић је лукавом, високом лоптом пребацио одбрану ривала, а млади центарфор Урош Ђурђевић умакао пажњи Вешовића, ушао иза Пантића и рутински матирао немоћног Бајковића.

До краја, Звезда је деловала све жалосније, а њени фудбалери једино су с неколико покушаја из даљине успели да разбране и резервног голмана "грађевинара" Јовановића...

РАД - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:1 (0:1)
СТРЕЛЦИ: Ђурђевић у 65. за Рад, а Милијаш у 45. из пенала за Црвену звезду. Стадион Обилића на Врачару. Гледалаца: 3.500. Судија: Миленко Вукадиновић (Београд) 6. Црвени картон: Кљајић (Рад) у 42. минуту.
РАД: Кљајић 5 - Вицо 6 (од 45. Јагодић 7), Витас 7, Ћирковић 7, Лековић 7,5 - Пршо 6 (од 45. Јовановић 7), Распоповић 7, Гњатић 7 - Перовић 7 (од 75. Станојевић -), Адамовић 6,5, Ђурђевић 7,5.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић 6,5 - Микић 6 (од 54. Вешовић 5,5), Пантић 5,5, Петковић 6, Младеновић 5 - Гаридо 6,5 (од 61. Савићевић -), Миливојевић 5,5, Милијаш 6,5, Лазовић 5, Касалица 6 (од 75. Милуновић -) - Мудрински 6.
ИГРАЧ утакмице: Урош Ђурђевић (Рад).

МАЛЕР
КЛЈАЈИЋ
ГОЛМАН Рада Филип Кљајић могао је да буде апсолутни трагичар меча. Млади чувар мреже не само да је скривио пенал и добио црвени картон, већ је и на лицу зарадио "успомену" на меч против Звезде. Кљајићу је пукла аркада у судару главама са саиграчем Ћирковићем, па је доктор Миодраг Младеновић морао да га ушива на лицу места...