СРАМАН крај квалификација! Енглеска репрезентација и чланови стручног штаба гостију физички су нападнути на сред терена на крају реванша баража за Европско првенство. Било је удараца испред тунела као у рингу, а и на тв екранима се видело да наши играчи и једна особа са српске клупе и рукама и ногама ударају Енглезе у гужви. Прштало је на све стране, тукли су се и фудбалери и чланови стручног штаба, за скандалозну слику на крају прилично мирно и коректне утакмице која је завршена победом Енглеза - 1:0 (0:0).

Све је закувао Никола Нинковић, момак који нема мере нити васпитања, па је још једном направио инцидент на крају утакмице. Са клупе се залетео на Енглезе после њиховог победоносног гола, напао играче који су се радовали и тиме распирио ватру на терену. Умешала се и публика која је расистичким крицима вређала тамнопуте фудбалере гостију, да би испровоцирани бек Роуз дегажирао лопту на север, одакле су ти повици долазили, због чега је добио црвени картон.

Фудбал је потпуно остао у сенци, а за 180 минута игре показало се да Србија може да елиминише у баражу све осим - Енглеску. Други пут у последњих десетак година “Горди албион” је био јачи у доигравању за шампионат континента и стекао се утисак да је меч могао да траје и много дуже од 90 минута, али “орлићи” не би успели да учине ништа више.

Србија није успела да створи праву шансу за гол, претила је само са дистанце, па се голман гостију Батланд поприлично разонодио за време утакмице. Енглези се пак нису много трошили на напад, стрпљиво, мудро и дисциплиновано су чували минималну предност стечену у Норичу, а задња линија “Албиона” била је непробојна са свих страна.

Променио је и тим и формацију Александар Јанковић у односу на прву утакмицу, кренуо је са два класична шпица, Којићем и Мудринским, којима су са бокова помагали Лазовић и Нинковић, међутим, то није донело неку праву офанзиву Србије.

Далеко је од гола била Србија у првих 45 минута. Потрошила је половину реванша не створивши ниједну озбиљну прилику за погодак. Било је неколико покушаја из даљине, тукли су Нинковић, Миливојевић, Лазовић, али све је ишло млако право у наручје голмана Батланда или поред стативе. Уздисала је публика после сваког покушаја, ухватио се једном и Нинковић за главу, верујући да је то била добра прилика за њега, међутим, Енглезису мртви-хладни испратили све те спорадичне покушаје “орлића”, нису ни имали разлога да се узбуђују.

Штавише, најбољу шансу у првом делу пропустили су управо Острвљани, већ у четвртом минуту могли су да запечате утакмицу, међутим, ударац Сордела уздрмао је стативу и отишао у гол-аут.

У наставку Србија је појачала темпо, морало је да се крене офанзивније и рискантније, више се играло на половини Енглеске, ипак без учинка.

Момци са Острва у белим дресовима високо су подигнули руке, пласирали су се на ЕП, а Србија други пут заредом ће шампионат гледати преко тв екрана.

СРБИЈА - ЕНГЛЕСКА 0:1
СТАДИОН: "Младост" у Крушевцу. Стрелац: Викам у 94. минуту. Гледалаца: 10.000. Судија: Гечек (Турска) 7. Жути картони: Којић, Гудељ, Миливојевић (Србија), Роуз, Колкер, Смит, Заха, Делфунесо (Енглеска).
СРБИЈА: Алексић 5,5, Гудељ 7, Медојевић 7, Косановић 7, Родић 6,5, Миливојевић 6,5, Чаушић 6, Лазовић 5,5 (од 59. Малбашић 6), Нинковић 6 (од 74. Марковић -), Којић 5,5 (од 59. Деспотовић 5,5), Мудрински 5,5.
ЕНГЛЕСКА: Батланд 7, Смит 7, Роуз 7,5, Досон 7, Колкер 7, Лоув 6,5, Делфунесо 6 (од 89. Викам -), Заха 6 (од 76. Стерлинг -), Хендерсон 6,5, Сордел 6,5 (од 62. Лис 6), Инс 6.
ИГРАЧ утакмице: Дени Роуз (Енглеска).