Партизан је у Лиги шампиона. После извођења једанаестераца црно-бели су поновили резултат из 2003. и изборили пласман у елитно клупско такмичење. Уз то зарадили су 15 милиона евра. Стрелци за нашег шампиона са беле тачке били су Клео, Петровић и Станковић, шутеве Крстајића и Давидова је одбранио Прото. Суарез и Биља су за домаћина прва два пенала промашили, односно шутирали су преко гола, Жиле и Лежер су потом били прецизни, а онда је Бусуфа послао лопту небу под облаке и обезбедио велико сваље играчима и навијачима клуба из Хумске.

После 120 минута резултат у Бриселу је био 2:2. Голове за наш тим је постигао, а ко други, него Бразилац Клео у 15. и 53. минуту, док су Лукаку у 64. и Жиле у 72. минуту донели изједначење и то после неспретних интервенција голмана Радише Илића.

Шампион Партизан је солидно отрворио реванш меч баража за пласман у Лигу шампиона против Андерлехта. Црно-бели су у Брисел допутовали, не да бране 2:2 из првог меча у Београду, већ да покушају да победе и после седам година клуб из Хумске уведу у најјаче клупско такмичење Старог континента.
За разлику од дуела у Београду, тренер црно-белих Александар Станојевић је на терен послао Милана Смиљанића, док је Алмами Мореира, због проблема са повредом, на трибинама.
Поред гола Клеа, у првих 15. минута најбољу шансу на мечу имао је Младен Крстајић после гужве у шеснаестерцу Андерлехта, али је његов ударац лако зауставио голман домаћих Прото.
После водећег поготка црно-бели су се мало повукли, а отежавајућа околност је и излазак из игре повређеног Саше Илића у 19. минуту, кога је заменио Александар Давидов. Шансу да изједначи Андерлехт је имао у 21. минуту, али шут Кујатеа је зауставио Радиша Илић, иако је несигурно интрервенисао.
Белгијанци су у финишу полувремена преко Суареза, Полака и Бусафе поново имали прилику да поравна резултат, међутим, Радиша Илић је био сигуран на голу српског шампиона.
Домаћин је појачао темпо на старту другог полувремена, али нови шок за Белгијанце је уследио у 53. минуту. Играчи Андерлехта су заборавили Клеа у шеснаестерцу, а Бразилац се сјајно снашао, примио лопту на груди, и послао у леви угао гола Белгијанаца.
Лукаку је у 64. минуту искористио добар центаршут, односно неспремност голмана Партизана Илића и смањио резултат на 2:1, док је само два минута касније Ивица Илиев пропустио стопостотну шансу. Искусни нападач се нашао сам испред гола Андерлехта, али је голман Прото инстинктивно зауставио шут Илиева.
Андерлехт је изједначио у 72. минуту. Бек Жиле је одлично шутирао са двадесетак метара, лопта је прелетела Илића, али утисак је да је голман Партизана морао боље да интервенише. Белгијанци су у 75. минуту преко Лукакуа постигли још један погодак, међутим, сумњив офсајд је спасао црно-беле. Два минута пре краја меча, Лежер је имао сјајну шансу да донесе тријумф Андерлехту, али је његов шут завршио поред гола.
У додатних 30 минута оба тима су имала прилику да голом реше питање ко ће у елиту, Андерлехт је био опаснији, а најбољу шансу за Партизан није искористио Илиев.

АНДЕРЛЕХТ - ПАРТИЗАН 4:5 (2:2, 2:3)

СТРЕЛЦИ из игре: Лукаку у 64. и Жиле у 71. минуту за Андерлехт, а Клео у 15. и 53. за Партизан. Стрелци из пенала: Жиле и Лежер за Андерлехт, а Клео, Петровић и Станковић за Партизан, Стадион: "Констант Ванден Шток". Гледалаца: око 24.000. Судија: Крејг Томсон (Шкотска) 8. Жути картони: Кујате, Лукаку, Дешахт (Андерлехт), Петровић, Стевановић, М. Јовановић, Давидов, Клео (Партизан).

АНДЕРЛЕХТ: Прото 6,5, Дешахт 6,5, Мазух 6,5, Јухаш 7, Жиле 7,5, Биља 7, Кујате 6 (од 60. Лежар 6,5), Полак 7, Бусуфа 7, Суарез 7,5, Лукаку 8.
ПАРТИЗАН: Р. Илић 7, Стевановић 7, М. Јовановић 7, Крстајић 9, Лазевски 8, Петровић 8, Смиљанић 8, Томић 7 (од 81. Станковић 7,5), С. Илић - (од 19. Давидов 7,5), Илиев 7,5 (од 101. Богуновић -), Клео 9.

ИГРАЧ утакмице: Клео (Партизан).

МОРЕИРА НА ТРИБИНАМА

САМО су се о Алмамију Мореири распитивали белгијски новинари ноћ уочи утакмице, а њега није било ни на клупи! Тренер Партизана Александар Станојевић није желео да ризикује са недовољно опорављеним Португалцем, који на првом мечу у Београду није одушевио. Иако је отпутовао за Брисел, очигледно да Мореира није био довољно спреман за овако важан меч, па су и као резервни играчи остали само они који су били сто одсто "употребљиви".

Поред Алмамија Мореире, са трибина је дуел Андерлехта и Партизана гледао и "прекобројни" Матија Настасић, голобради штопер црно-белих.

"МАСКИРАНИ" ДОМАЋИНИ

ИНТЕРЕСАНТНО је било током дана шетати Бриселом и не уочити до 18 часова ниједног навијача Андерлехта у клупским обележјима у центру града. Белгијанци очигледно имају другачији смисао за "облачење" када су важни мечеви у питању, па се не шетају у опреми вољеног клуба. Тачно се стекао утисак да колико год домаћи медији потенцирали причу да је реч о мечу године и "утакмици од 15 милиона евра" да нема великог интересовања у Бриселу за судар са Партизаном. Такав утисак је био погрешан, пошто је лепо здање по имену "Констант Ванден Шток" било попуњено од првог минута утакмице.

Да је Брисел "срце" невероватне мешавине нација видело се и на трибинама, пошто су његови навијачи окачили на огради заставе Белгије, Велике Британије, Бразила, Пољске и Мађарске, у част играча који наступају за њихов клуб.

ЦРНИ ФЛОР ЗА БОБЕКА

ФУДБАЛЕРИ Партизана, као што је најављено, играли су са црним флоровима око руку. У част Стјепана Бобека, легенде црно-белих и југословенског фудбала, који је преминуо дан пре него што је "парни ваљак" кренуо пут Белгије. Овог пута није било могуће одржати минут ћутања, па ће то бити уприличено на првој следећој утакмици на којој ће Партизан бити домаћин.

"ГРОБАРСКА" ЛЕКЦИЈА

МОЖДА је на неким гостовањима било више навијача Партизана, али навијање какво су приредили на стадиону "Констант Ванден Шток" сигурно одавно није виђено. Између 300 и 400 "гробара" је стигло у Брисел из свих крајева Србије и из неколико европских градова, а на трибинама су направили прави шоу чим су уведени у "кавез" сат времена пре почетка утакмице. До лудила су доводили домаће фанове како прозивкама, тако изванредном подршком фудбалерима Партизана, којој симпатизери Андерлехта, иако је било многоструко више, нису могли у правој мери да парирају.

"Гробари" су навијали без иједног инцидента на стадиону, а како се могло чути, проблеме нису правили ни у граду до меча, мада су још од раног јутра "окупирали" центар града.

ТУЧА ПОСЛЕ МЕЧА

ВЕЛИКА туча испред западне трибине, на улици, када се завршио меч у Бриселу. Шта се течно десило, нико није сазнао због очајне организације и шока домаћина, али је на око деловало као да су фанови Андерлехта покушали да се пробију до трибине где су били "гробари". У том налету сукобили су се са полицијом, пошто су навијачи Партизана дуго после тога остали на трибинама да славе пролаз клуба у Лигу шампиона.

ГРУБОР: ТРУД СЕ ИСПЛАТИО

ГЕНЕРАЛНИ секретар Партизана Дарко Грубор блистао је од среће, а како и не би, после новог историјског успеха црно-белих. У касу првака Србије слиће се сигурних 7,1 милион евра, а од улазница, ТВ права, свега што доноси елита, биће још који милион више.
- Сав труд који смо уложили свих ових месеци се исплатио. Новац јесте битан, али није најважнији, много је значајније што смо опет део елите, што ће ови момци играти против најјачих клубова на континенту - рекао је Грубор.