Вучић: Нема повећања плата министрима

Бранко Пузовић

12. 03. 2016. у 14:22

Председник Владе Србије Александар Вучић изјавио је да министрима неће бити повећане плате и истакао да је важније да зараде буду повећане просветним и здравственим радницима

Вучић: Нема повећања плата министрима

Премијера је у Калиновцу дочекао велики број грађана

ПРЕМИЈЕР Србије Александар Вучић поручио је да министрима неће бити повећаване плате! Не зато што мисли да су много или мало плаћени већ што је за њега, како је нагласио у Убу, битније да се плате повећају учитељима, наставницима и здравственим радницима.

Премијер је приликом обиласка нове Основне школе "Рајко Михаиловић" у селу Калиновцу код Уба, где је потписан уговор о њеној обнови, рекао да му не пада на памет да се такви закони усвајају, да се повећавају плате министрима.

- Највећа је част за министра да то и буде, а ако неће, нека се бави другим послом. Ако су много паметни и мисле да могу да зарађују више, нека иду у приватни сектор и зарађују. Овде плате веће неће бити. Министрима плате неће бити повећаване, тога није било ни у претходном периоду.

Вучић је нагласио и да неће давати партијске изјаве док је на снази ванредна ситуација, али "да му не пада на памет да себи одузима право да ради, само зато што то траже беспосличари".

Вучић је, на питање новинара да прокоментарише став ДС у вези са његовим предлогом да се прекине предизборна кампања док траје ванредна ситуација, одговорио да не намерава да коментарише њихове ставове, као што није ни друге сличне "катастрофалне изјаве".

- Ја се бавим школама и поплавама. Отказали смо партијски скуп у Лесковцу, а и сада нећу да говорим о партијским стварима. Мислим да ће ова ситуација бити готова у уторак или среду, па ћемо онда наставити са партијским стварима. Мислим да ће бити довољно времена до избора - поручио је Вучић.

Према премијеровим речима, његови политички опоненти могу да наставе да говоре ружно о њему, али, како је истакао, неће они одлучивати како ће се он понашати.

- Нисам имао ниједан дан одмора, што није уобичајено у Србији. Ово ми је седма или осма посета Убу, био сам много пута у Обреновцу и другим градовима. Нити један премијер није толико пута обилазио сва места у Србији - подсетио је Вучић.

Поделе на "ђинђићевце" и "милошевићевце" Вучић није посебно коментарисао, објаснивши да жели да избегне било какве поделе.

- Увек у марту пронађемо разлог да се делимо и нама разлог за повратак у прошлост нису ти људи, већ тек да бисмо се делили, и у садашњости и у будућности, а ја бих баш то да избегнем и због тога никад нисам ниједну лошу реч о било коме од њих рекао - закључио је Вучић.


ЧЕТНИЦИ И ПАРТИЗАНИ

- МИ као да само тражимо разлог да се делимо - рекао је премијер Вучић. - Једино ми овде причамо о четницима и партизанима, јер то нико више у свету не ради, а ни ми то не причамо зато што су нам једни или други важни или бисмо да их критикујемо, већ само зато да бисмо се делили.

Претходно, Вучић је присуствовао потписивању уговора о реконструкцији Основне школе "Милан Муњас" у Убу, највеће у Тамнави, у коју ће бити уложено 21,4 милиона динара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (24)

Karolina

12.03.2016. 14:42

Ucitelji uce nasu decu, doktori nas lece, svi su svoj zivot posvetili nama. I treba da im poveca plate,zasluzili su.

Milena

12.03.2016. 14:44

Ministri moraju da sačekaju povećanje jer ima mnogo više ostalih kojima se treba povećati plata na prvom mestu su prosvetni i zdravstveni radnici.

Milojica

12.03.2016. 14:45

Ministrima još treba smanjiti plate, kao i svim direktorima u javnim preduzećima, to bi bilo najpoštenije prema ostalim građanima u Srbiji. Takođe treba smanjiti i poslanička primanja, zašto da primaju preko 100.000,00 dinara, kad im je za posao koji rade dovoljno 50.000,00-60.000,00 hiljada, ni pare više od toga!

maniks

12.03.2016. 14:48

Vucicu prvo vrati penzionerima oteto i radnicima pa onda obecavaj jer i ovako u tvoja obecanja niko vise ne veruje

Soko

12.03.2016. 15:18

Ministarske funkcije se zasnivaju na dobroj volji i ministri ako i treba da dobiju povećanja, treba da se strpe.

mitrovič despota ilija

12.03.2016. 20:19

premijeru baš si vickast. misliš da se na dunavu sisa veslo a ne mamina sisa i da sam i ja idrugi birači nedopravljeni. i ministri su pohlepni pa pored ministarske plate primaju i dodatke za rad u nadzornim odborima, vladinim stručnim al nestručnim telima. neki na fakultetima i bolnicama u svojim strankama i i i na druge načine. kazaćete to su nadoknade e nije nego novcdi na koje ste zaboravili da prikažete a bedi profesorskoj i zdravstvenoj obećavate ko deci šarenu lažu.

Ђура Змај

12.03.2016. 21:42

Како неће, кад Светска банка препоручује, а Кори разгласује.?!

Sreten Ilić

12.03.2016. 22:22

tako isto je radio i Milošević,prvo napravi veštačku nestašicu goriva a onda izađe pred kamere pa kaže da goriva mora biti za sve ,i eto ga opet sutradan na pumpama jer je tako rekao vođa.Pitam se samo dal je moguće da smo toliko prosti i zaboravni.

karo

13.03.2016. 01:02

To povecanje plata ministrima je licno taj Vucic izmislio da bi sad pred izbore to demek zabranio. Do juce su mu skole i zdravstveni radnici strajkovali zbog malih plata i zato sto im jos otima po 10% a sad demek pred izbore se javio da im poveca. Ko je ovca neka nasedne na te price. A pogledajete svi kolike su plate bile pre 3 il 4 godine a kolike sad. Sve je oteo i otima a pred izbore sve obecavaju. Sledece zime ni za drva necete imati.

sljaker

13.03.2016. 02:25

Ajde mi radnici da pomognemo i izdvojimo neki dinar za njih od minimalca koji nije povecavan pune tri godine.

2 gr. mozga

13.03.2016. 09:05

Da li ovaj Vučić stvarno smatra da je naš narod mentalno zaostao ili o nama njegovi strani savetnici formiraju sliku na osnovu njegovog modela, pa nam serviraju predizbornu kampanju SNS-a primerenu za osobe umanjenog intelekta. Ustvari ako ovaj narod bude glasao za Vučića koji neprekidno najpogrdnije govori o njemu u stilu da je nezahvalan, ne razume njegove napore za boljitak, da je nerazuman, da je neskroman, da je lenj i sl. onda su nas stvarno njegovi strani plaćenici dobro procenili.

Boki

13.03.2016. 10:37

Ministri nisu na vrhu piramide po potrebi i privilegiji da bi im se povećavala plata. Plate povećati onoj kategoriji kojoj je smanjena, onima koji rade teške poslove i penzionerima.

Dule 62

13.03.2016. 11:07

Videcemo za plate posle izbora.Nije to sustina .Mi smo i ovako siromasno drustvo bogatih pojedinaca.Nije problem sto imamo toliko bogatih vec sto imamo ovoliko siromsnih.A sto se tice cetnika i partizana pricace se o tome sve dok ima zivih da potvrde ko je ko i sta je sta.Sve dotle dok ne dodje vreme da novokomponovani Bolonja istoricari iz udzbenika ne proteraju istinu.Pa vi svoim raznim rehabilitacijama osvedocenih izdajnika potpirujete tu temu.jednoga dana ce istorija i o vama ovako pisati.