Мушкарац из Велике Британије који је узео десет пута већу количину силденафила, активног састојка вијагре, завршио је с „рупама“ у виду и повећаном осетљивошћу на светло, пише Даилy Маил.

Највероватније из незнања, мушкарац је испио целу бочицу средства за потенцију, а нуспојаве које су уследиле биле су јако непријатне.

Након што је приметио повећану осетљивост на светлост, немогућност да види при смањеном светлу и кружне облике у видном пољу, лекари су утврдили да је заиста дошло до оштећења очију. Нажалост, када једном дође до оштећења станица мрежнице ока, штету није могуће исправити тј. лечити.

Што се на крају догодило с анонимним мушкарцем није познато јер, како је рекао лекар који га је прегледао, он се никад није појавио на додатним прегледима.

Истраживања иначе показују да већ двострука доза од препоручене може изазвати сметње у виду па није необично што ће сада од њих до краја живота патити мушкарац који је узео десетероструку дозу.