Арно Гујон одвео децу из српских енклава на КиМ на море (ФОТО)
05. 08. 2018. у 12:35
Француска хуманитарна организација "Солидарност за Косово" Арно Гујона организовала је летовање у Тивту на мору за 42 деце из српских енклава на Косову
фото организација "Солидарност за Косово"
Француска хуманитарна организација "Солидарност за Косово" Арно Гујона организовала је летовање у Тивту на мору за 42 деце из српских енклава на Косову.
Како се наводи у саопштењу, дечаци и девојчице су први пут у животу видели море, деца уче да пливају и баве се спортским и уметничким активностима.
Они ће на мору остати од 3. до 10. августа, а организоване су им и екскурзије и одлазак у манастир Острог.
Малишане је одабрала рашко-призренска Епархија по социјалним критеријумима у девет забачених села Косовског поморавља и централног Косова - Горње Кусце, Угљаре, Прилужје, Батусе, Радево, Лепина, Црквена Водица, Добротин и Шилово.
"Усред бурног лета пуног тензија, одмор далеко од посебно тешке свакодневице је више него потребан деци. Ово путовање је прилика за најсиромашнију децу да прекину живот у изолацији, упознају другу децу, стварају пријатељства, и истовремено уживају у распусту на мирном месту", изјавио је председник организације Арно Гујон.


Dragan
05.08.2018. 12:54
Šta reći za ovog čoveka.Bravo Arno
To majstore
Zahvalnost ovom velikom čoveku. Živela Francuska! Živela Srbija!
Svaka čast ovom dobrom čoveku, za primer da služi nama Srbima. Neka mu Bog samo dobro da.
Divim se ovom čoveku,i zaista ne mogu da shvatim njegove motive!Da li je moguće da postoji neko ko nije Srbin,a ko je uvideo svu patnju i nevolju srpskog naroda na KiM,neko ko je shvatio kolike su Srbi žrtve ovog istorijskog trenutka!.....ovom čoveku dodeliti orden najviših zasluga!
Коментари (13)