У среду сви ђаци у клупе!
09. 01. 2017. у 13:10
Нема новог продужетка распуста у основним и средњим школама. Образложење: Мање грипозних и компликована надокнада часова
Илустрација
УЧЕНИЦИ основних и средњих школа у Србији у среду ће поново сести у клупе. Распуст се неће више продужавати, одлучило је Министарство просвете, науке и технолошког развоја. Овакву одлуку донели су на основу података које су прикупиле школске управе, као и на основу чињенице да је пропуштене часове тешко надокнадити.
Школе су имале обавезу до данас у подне да министарству јаве процену колико ђака ће у среду, због болести, одсуствовати са часова.
- Према расположивим информацијама број оболеле деце је у стагнирању или опадању, с тим што је у Београду и у другим већим центрима значајан пад броја оболелих - кажу у Министарству просвете. - Локалне самоуправе у којима је проглашена ванредна ситуација донеће одлуку о томе да ли има услова да се настави школска година и о тој одлуци обавестиће Министарство.
Школе ће морати да направе план надокнаде часова, али неће моћи да продужавају школску годину. Часови који су изгубљени јуче и данас, јер је распуст продужен за два дана, треба да буду надокнађени радним суботама. План надокнаде мора да одобри Министарство просвете.
- Апелујемо на просветне раднике да имају разумевања и омогуће надокнаду пропуштеног градива деци која су дуже одсуствовала или ће одсуствовати, да их одмах не пропитују и тестирају - поручили су из Министарства просвете.
Ученици ће до 30. јануара ићи на часове, када почиње зимски распуст, а поново ће кренути у школу 13. фебруара. У Војводини није било продужавања распуста, па неће бити ни надокнаде часова. У војвођанским школама, због верских празника по грегоријанском календару, на распусту су од 26. децембра, а у школу крећу у понедељак 16. јануара.
Zoran
09.01.2017. 13:36
Ovo stvarno postaje "luda" zemlja kao prvo grip jos vlada ali hajde i to da zanemarimo a vanredna stanja po opstinama,ovoliki minus i sneg ima li smisla prema deci da idu u skolu po ovakvim vremenskim uslovima kao da dva-tri dana vise raspusta nesto menjaju smesno i nehumano prema deci..
@Zoran - Potpuno ste u pravu.A sada nigde nema prosvetnih radnika da stanu sa radom kada je interes dece u pitanju i upute pismo Ministarstvu da je situacija losa i produziti raspust je pametno.E da je za plate i po 5 meseci bi strajkovali jer su im deca i roditelji tada taoci njihovih zahteva.
@Zoran - Iako sam prosvetar, potpuno se slazem sa vasim misljenjem. Bravo!Zbog toga sto se strajkuje samo za novac, ne ucestvujem u strajkovima vec neko vreme.
@Zoran - Samo prosvetnim radnicima jos to treba.Optuzice ih da samo traze razlog da ne rade i pored onolikih raspusta.
To vazi samo za Beograd ili celu Srbiju Djaci u zavejanim mestima u skolu idu helihopterom
Коментари (15)