Возила градског превоза црвене боје од 1. јануара

Танјуг

28. 07. 2015. у 14:39

Градоначелник Београда изјавио је да ће се од 1. јануара почети са увођењем црвених возила градског превоза, с обзиром да су Београђани у већини гласали да то буде боја возила којима се превозе

Возила градског превоза црвене боје од 1. јануара

БЕОГРАД - Градоначелник Београда Синиша Мали изјавио је данас да ће се од 1. јануара следеће године почети са увођењем црвених возила градског превоза, с обзиром да су Београђани у већини гласали да то буде боја возила којима се превозе.

“Пустили смо Београђане да изаберу боју свих возила градског превоза и то ће, што су показале анкете, бити црвена боја. Од 1. јануара ћемо кренути, и са приватним правозницима и са возилима градског саобраћајног предузећа, да уводимо возила црвене боје”, рекао је Мали новинарима у Скупштини града.

Он је навео и да ће бити организован тендер за приватне аутопревознике који ће превозити грађане од 1. јануара следеће године, а подсетио је и да ће бити уведена нова мрежа линија.

Сва возила ће, подсетио је градоначленик, имати видео надзор, бесплатан интернет, клима уређаје и бројаче путника, односно биће опремљена по највишим стандардима.


Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (16)

Nina Jerković

28.07.2015. 17:22

@zz - Učestvovala su dva "glasača". Naručilac posla i izvršilac posla koji su izračunali da će tako najviše da zarade na grbači građana.

St

29.07.2015. 14:39

@zz - otprilike kao glasanje na Korzici: glasju, onda glasacke kutije bace u more, pobiju se i pobedi najjaci...

жаре

28.07.2015. 14:55

Да ли то нечији зет или таст има вишак црвене боје?

Raca Vracar

29.07.2015. 10:12

@Neko iz mase - Ја знам , ти ниси добио посао , а и што би неко добио посао , када ГСП има своју радионицу ,сервис , фарбару , а и школу ...

Раца

29.07.2015. 10:16

@Steta - шта да радимо када Амери не праве квалитетне аутобусе , па морамо домаће да купимо ...

Гавра

28.07.2015. 18:02

Које распиње паре . У реду што сте донели да једна боја буде за градски превоз , али то сте могли у наредних пет година постепено да радите , не крнтије сада да фарбате које ће за годину ићина рециклажу.

MatijaBG

28.07.2015. 19:54

Eto,sad će konačno morati da ih operu,dakle barem pred farbanje,iako ne bi me iznenadilo da namažu preko blata i mastila koje kulja na sve strane...što se boje tiče,bljak....crveni prevoz ne postoji nigde u Evropi!

Miloš

28.07.2015. 21:40

@MatijaBG - Ma opraće oni njih spolja zbog farbanja, ali unutra... to je već naša sramota.

Виден

29.07.2015. 12:36

@MatijaBG - Аха! Ти си, очигледно, један од оних чувених свезналица који за све говоре да то нема нигде у свету него само код нас, а ниси отишао даље од Сегедина! На основу чега си закључио да црвени превоз не постоји нигде у Европи? Ево, не морамо да идемо даље - довољно је поменути Лондон и његове чувене даблдекере. И још ћу само да додам да су и у Прагу (а, заклео бих се да је он у Европи) возила mestni hromadni dopravi (градског јавног превоза) црвене боје!

Bane

18.08.2015. 08:37

@MatijaBGšta pričaš života ti. Prag, Beč, London, Barselona, Milano, Rim ...da ne pričam o nekim manjim gradovima. Sve su crvene boje.