Трговци из Депоа на пијаци Ђерам добијају 88 тезги

Ј. Н.

06. 07. 2015. у 16:14

Изградња шаторасте конструкције на "Ђерму", где ће привремено бити смештени, почеће у првој половини јула

Трговци из Депоа на пијаци Ђерам добијају 88 тезги

На "Ђерму" ће бити изграђен кров сличан новобеоградској пијаци

ПРОДАВЦИ из изгорелог тржног центра "Депо" поново за тезгама до краја лета! Изградња шаторасте конструкције на "Ђерму", где ће привремено бити смештени, почеће у првој половини јула, најављују надлежни. Ово је једна од ставки уговора који су "Градске пијаце" као инвеститор склопиле са извођачем радова фирмом "Артек инжењеринг" д.о.о. Београд.

После више од седам месеци, када је из "Градских пијаца" саопштено да је "у току израда идејног решења" назире се њено остварење.

- Комплекс од 20 боксова површине до 30 квадрата који ће фукционално и комуникационо бити повезани у заједничку целину имаће 88 продајних места и простираће се на укупној површини од 700 квадрата - објашњавају из "Градских пијаца". - Почетак радова планиран је до 15. јула.

Иако је директор "Градских пијаца" Иван Сочо, у марту изјавио да се поменути тип објекта може завршити за 15 дана, ово јавно комунално предузеће дало је више него двоструко дужи период на располагање поменутој фирми да оконча посао.

- Од почетка радова, према конкурсној документацији, извођач је дужан да изврши радове у року од 55 дана - напомињу из "Градских пијаца". - Планирано је да продавци почну са продајом до краја лета.


ПОЖАР ПЛАНУО У АВГУСТУ 2014.

ТРЖНИ центар "Депо" плануо је 28. августа прошле године. Више од сто продаваца, који су у њему радили, куцало је одмах на све адресе надлежних тражећи помоћ. Од тада чекају на смештај, који им је у међувремену обећан.



Пратите нас и путем иОС и андроид апликације