TORPEDOVAN NOVI BEOGRAD: U poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona vaterpolisti Pro Reka preslišali srpskog prvaka

S. K.

15. 05. 2024. u 20:38

LEKCIJA Pro Reka Novom Beogradu. Aktuelni prvak Evrope je u poslednjem,šestom kolu grupe A druge faze Lige šampiona na svom bazeu torpedovao najbolji srpski tim – 15:7 (3:2, 5:2, 4:1, 3:2). Tako će izabranici Živka Gocića u polufinalnu završnog turnira, 5. i 7. juna, na Malti da igraju sa Ferencvarošem Dušana Mandića. Reko će se za ulazak u finale boriti sa Olimpijakosom.

ТОРПЕДОВАН НОВИ БЕОГРАД: У последњем колу групне фазе Лиге шампиона ватерполисти Про Река преслишали српског првака

Od očekivane žestoke borbe u bazenu – ništa. Igrači Novog Beograda, su razliku od nadahnutih vaterpolista Pro Reka, bili nervozni, nesigurni, bezidejni naročito u napadu,a i veoma loše su se branili sa igračem manje.

Samo u prvih 12 minuta viđena je izjednačena u igra, u kojoj je, ipak, domaćin kontrolisao meč. Novi Beograd je zahvaljujući Granadosu uspevao da parira Italijanima. Ipak, posle gola Nikola Jakšića za 4:5 raspala se igra gostiju. Puleni Sandra Sukna su za dva minuta serijom 3:0 uspeli da se odlepe na 8:4.

Novobeograđani su loše počeli i drugo poluvreme,pa je domaćin brzo stekao nedostižnih 10:4. Uspeo je Perković da prekine 10-minuti post (5:10), ali je domaćin nastavio da melje pa je na kraju treće četvrtine bilo 12:5. Činilo se da će gost u poslednjoj četvrtini uspeti da ublaži poraz, ali to goropadni domaćin nikako nije želeo da dozvoli.

PRO REKO - NOVI BEOGRAD 15:7

OTVORENI bazen: „Antonio Fera“ u Reku. Gledalaca: 700. Sudije: Ome (Nemačka) i Sehurana (Španija). Igrač više: Pro Reko 8 (7), Novi Beograd 12 (4). Dva igrača više: Pro Reko 1 (0). Peterci: Pro Reko 2 (2), Novi Beograd 1 (1).

PRO REKO: Del Lungo (6 odbrana), Di Fulvio, Zalanki 2 (1), Kanela 5 (1), Janger 1, Rosi, Prešuti 1, Ečenikve 1, Kondemi 2, Kakaris, Ioki Grata 2, Halok 1, Negri.

NOVI BEOGRAD: Dobožanov (4 odbrane), Martinović, Skumpakis 1, Granados 3 (1), Ćuk, Pijetlović, Drašović, Jakšić 1, Perković 1, Filipović, Lukić, Vlahopulos 1, De Mikelis (3 odbrane).

Četvrtine: 3:2, 5:2, 4:1, 3:2

Raspored

REZULTATI poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona – A: Pro Reko – Novi Beograd 15:7, Marselj – Jadran ST - . TABELA: Pro Reko 17, Novi Beograd 13, Marselj 3, Jadran ST 0 bodova.

Grupa B: Ferencvaroš – Barseloneta 13:11, Olimpijakos – Breša 17:12. TABELA:  Ferenvaroš 15, Olimpijakos 14, Barseloneta 7, Breša 0 bodova.